Saulkrasti


Atrašanās vieta

Saulkrasti atrodas 50 km attālumā no Rīgas, Austrumlatvijas piekrastē. Daļu Saulkrastu novada teritorijas aizņem dabas parks "Piejūra", piekrastes daļa stiepjas 17 km garumā un ir interesanta savā daudzveidībā – sākot ar "dziedošajām" smiltīm Lilastē un beidzot ar akmeņaino piekrastes daļu Zvejniekciemā. Saulkrastos vērojami arī visburvīgākie saulrieti.


Pilsētas vēsture

Jūras piekraste ar mazo upju stāvajiem līkloču krastiem ir viena no skaistākajām Vidzemes piekrastē, atpūtnieku iecienīta vieta jau kopš neatminamiem laikiem.

19. gs. sākumā tika uzceltas pirmās vasarnīcas, izveidota jauna peldvieta, kuru nosauca par Neubad (Neibādi) un 19.gs.vidū sākās plašs kūrorta uzplaukums.


Saulkrastos apskati

Saulkrastu pludmali - 17 km gara dabas pērle. Meklē daudzveidību dziedošajās smiltīs Lilastē un akmeņainajā piekrastes daļā Zvejniekciemā.

Balto kāpu - 18 metru augstā kāpa ir lieliska skatu vieta, no kuras vērot Rīgas jūras līci. Ja vēlies piedzīvot spēcinošu pastaigu un ieelpot jūras gaisu, dodies izbaudīt 4 km garo meža taku, kas stiepjas gar jūras piekrasti no Baltās kāpas līdz Saules tiltam.

Saulkrastu velosipēdu muzeju – kurā ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā un lielākā Baltijā. Tā veidota no tehniski interesantākajiem Latvijā atrastajiem velosipēdu attīstības vēstures paraugiem.

Jūras parku – Turpinot senās kūrorta tradīcijas, Saulkrastu pilsētā ir labiekārtota peldvieta "Centrs", kurā plīvo Zilais karogs. Jūras parks aicina baudīt saulrietus ērtos sauļošanās krēslos un izmantot rotaļu ierīces, āra trenažierus, ielu vingrotāju un pludmales volejbola laukumus.


Atpūties aktīvi

Vasaras saulainajās un siltajās bezvēja dienās, peldvietā "Centrs" iespējams iznomāt SUP dēļus, kā arī doties izbraucienā ar ūdens motocikliem.

Vējainās dienās, kafejnīcas "Koklīte" pludmalē pulcējas sērfotāji un kait-sērfotāji.

Adrenalīna cienītāji aicināti uz peintbola parku "Bušas", bet izjāžu cienītāji gaidīti "Saules zirgos" baudīt izjādes un romantiskus saulrietus jūras krastā.

Velo faniem tiek piedāvātas divriteņu nomas un dažādu sarežģītības pakāpju maršruti ne vien Saulkrastos, bet visā Vidzemes piekrastē.


Kultūra

Ik gadu Saulkrastos norisinās starptautiskais džeza festivāls "Saulkrasti Jazz", kas pulcē ne vien labākos Latvijas džeza mūziķus, bet arī labākos ārvalstu māksliniekus.
Par ikgadēju tradīciju kļuvuši Saulkrastu svētki, kuru laikā baudāms saulrieta koncerts Baltajā kāpā un krāšņs koncerts Saulkrastu estrādē.
Ieskandinot vasaru, ar krāšņu velobraucienu no Saulkrastu velosipēdu muzeja uz Saules laukumu, ik gadu notiek sezonas atklāšanas pasākums "Ieripo Saulkrastu Vasarā!".


Transports

Saulkrasti no Rīgas viegli sasniedzami ar autobusu vai vilcienu. Sabiedriskais transports kursē katru stundu no Rīgas Starptautiskās autoostas un Centrālās stacijas.