Aizvadītajā sestdienā notika pirmais Saulkrastu tūrisma informācijas centra rīkotais pārgājiens – ekspedīcija.
Pārgājienā devās plašs interesentu pulks ­– 68 gājēji un suns Tors, kurš cītīgi pieskatīja visus dalībniekus. Patiess prieks, ka novadu iepazīt bija ieradušies ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi no tālākām vietām, piemēram, Limbažiem, Cēsīm, Olaines, Salaspils, Ogres un Jūrmalas.

Šajā reizē tika izvēlēts netradicionāls maršruts pa Saulkrastu novadu. Tas sākās un noslēdzās Lilastes dzelzceļa stacijā, izmetot 20 kilometru garu loku, lai varētu labāk novērtēt, cik dažāda ir daba ap Saulkrastiem. Sākotnēji ceļš veda caur kādreizējo militāro teritoriju Lilastē, kur vēl aizvien ir redzamas militārā mantojuma pēdas, kā arī novērojams, ka joprojām te ir slēgtas privātās teritorijas. Aizraujošs bija gājiens pa pludmali, kas pēc nesenajām vētrām bija noskalota cieta un viegli ejama. Pārgājiena dalībnieki atzina, ka pirmo reizi ir nonākuši nūdistu pludmalē. Tā atšķiras no visām citām pludmalēm ar netipiskiem koka krāvumiem un pašrocīgi veidotām aizvēja vietām, kur baudīt saules peldes arī vējainā laikā. Tālāk pārgājiens turpinājās caur mazu priedīšu audzi Piejūras dabas parka teritorijā, mazliet jūtoties kā sirreālā pasaulē. Lielās kāpas šķērsošana patiesi bija izaicinājums. Uzslavu pelnījuši kungi, kuri eleganti pasniedza roku dāmām, kāpjot lejā pa stāvo nogāzi. Pusdienu pikniks noritēja pie Saulkrastu novada neapgūtās pērles – Ķirezera, neliela purva ezeriņa, kas izvietojies starp Saulkrastu iekšējo šoseju un dzelzceļu. Paldies Saulkrastu pašvaldības policijas darbiniekiem, kuri palīdzēja pārgājiena dalībniekiem droši šķērsot A1 šoseju! Tālāk pārgājiens veda gar poligona teritorijas robežu. Par skaistāko vietu un pārgājiena kulmināciju tika atzīts gājiens cauri karjeram “Lilaste 2”. Pats interesantākais un izraujošākais bija kāpiens baltajā smilšu karjera kāpā. Pārgājiena dalībniekus ar savu prasmju izrādīšanu priecēja divi nejauši satiktie motociklisti, kuri testēja savus spēkratus karjera kāpās. Noslēdzošais posms veda pa iemītu taciņu mežā gar Lilastes ezeru.
Pārgājiena izskaņā dalībnieki priecājās par iespēju atjaunot savus kafijas krājumus @Lilaste.com kempingā.

Saulkrastu tūrisma informācijas centra pārstāvji saka sirsnīgu paldies visiem dalībniekiem par izturību un labo garastāvokli, kā arī jaukajiem pateicības vārdiem:

So cute time together more than 70 people's walk +/- 20km ... Thank you organizers, people, weather and beautiful places. #Latvia

Paldies par negaidītām, patīkamām dāvaniņām Vienreizējas jūs esat, Elza un Laura  / Renāte no Jūrmalas

 

 

Vairāk pārgājiena bilžu skatāmas šeit:https://failiem.lv/u/x9zfthmf

 

Ceram visus dalībniekus satikt nākamajā pārgājienā jau 7. novembrī, kad dosimies ekspedīcijā pa Saulkrastu novada Zvejniekciema pusi. Informācija par gaidāmo pārgājienu būs pieejama www.visitsaulkrasti.lv un @Visitsaulkrasti Facebook lapā.