Pēc ieilgušas klusuma pauzes mūzikas un kultūras dzīvē, piedāvājam programmu kultūrmīļiem – Vladislavs Nastavševs, Katrina Gupalo Music un teātra mūzika.

Katrīnas vārds komentārus neprasa. Māksliniece Saulkrastos viesojās š.g. februārī kopā ar savu harizmātisko partneri Andreju Osokinu. Šoreiz viņai pievienosies izcilais režisors un komponists Vladislavs Nastavševs. Ar diviem izpārdotiem koncertiem un skatītāju sajūsmu, šī programma nule kā izskanēja Rīgā.
“Teātris un teātra mūzika manā dzīvē "maisās" kopš agras bērnības. Tāpēc arī laikam neizbēgami ir tas, cik lielu iespaidu teātris ir atstājis uz mūziku, ko rakstu un veidu, kā izpildu mūziku. Tas nekad nav tikai par skaņu, bet gan primāri par saturu. Esmu ārkārtīgi saviļņota, ka vienā koncertā skanēs mana un izcilā režisora un mūziķa Vladislava Nastavševa mūzika." - Katrīna Gupalo
Koncerts sastāv no divām individuālām programmām – Katrīnas un Vladislava. K. Gupalo programmā Imanta Kalniņa, Kurta Veila un Katrīnas pašas oriģinālmūzika.

Pianiste atskaņos savus mīļākos Imanta Kalniņa skaņdarbus - “Dūdieviņš”,
“Dzeguzes balss”, “Viņi dejoja vienu vasaru” un vēl citas tikpat zināmas komponista dziesmas.
Imanta Kalniņa mūzika ir tik skaista, neparasta, sirsnīga un piepildīta, ka vienlīdz spēcīgi iedarbojas uz klausītāju gan grandiozā orķestra skanējumā, gan pavisam minimālistiskā veidā – ar vienu ģitāru vai klavierēm. Koncerta programmā ir iekļauta tikai neliela daļu no dziedātājas mīļākajām Imanta Kalniņa dziesmām, jo to ir daudz vairāk par iespējamo koncerta hronometrāžu. Kalniņa dziesmas skanēs līdzās Katrīnas Gupalo pašas rakstītajām.

Vladislava Nastavševa programmu piepildīs melodijas no viņa izrādēm –
“Peldošie ceļojošie”, “Tumšās alejas” un dziesmas no 2016. gada Spēlmaņu nakts GRAND PRIX ieguvējas “Asins kāzas ”.
Viena no Vladislava Nastavševa radošā stila iezīmēm ir ieceres integritāte un visu izrādes noformējuma elementu organiska saplūšana, jo režisors bieži darbojas arī kā scenogrāfs un komponists. Taču Vladislava Nastavševa talantam ir vēl viena šķautne: viņš pats izpilda savas dziesmas, tostarp arī dziesmas no izrādēm.

Vladislavs Nastavševs: “Ir pārtraukts darbs pie I. Buņina “Tumšajām alejām”. Taču iekšēji tas tik un tā turpinās. Cita starpā esmu komponējis vairākas dziesmas ar Ivana Buņina vārdiem. Bieži dziesmas kļūst par sava veida emocionālām skicēm manām turpmākajām izrādēm. Tādas kā akvareļu skices. Koncerta laikā tiks izpildītas vairākas no šīm dziesmām. Dzirdēsiet arī dziesmu ar Sergeja Uhanova dzeju, kas dzimusi tikai pirms dažām dienām. Mans draugs Semjons Haņins, lieliskais Rīgas dzejnieks, piekrita, ka koncertā izskanēs arī vairākas dziesmas ar viņa dzeju. Dziedāšu arī dziesmas no pēdējās izrādes, kuru esmu paspējis iestudēt, - “Piecas dziesmas pēc atmiņas” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī (ar tekstgrupas “Orbītas” dzejnieku Sergeja Timofejeva, Semjona Haņina, Artūra Puntes un Vladimira Svetlova dzeju). Un, protams, atcerēsimies Mihailu Kuzminu un Federiko Garsiju Lorku”.

Ieejas maksa – 10 eiro. Uzrādot pensionāru apliecību vai “3+ Ģimenes karti” – 7 eiro.
Biļetes pieejamas – www.ekase.lv vai kultūras namā “Zvejniekciems”.
Koncertu pulcēšanās un norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi.
Ja ir slimības simptomi vai noteikts pienākums ievērot pašizolāciju/ mājas karantīnu, aicinām neapmeklēt koncertu.