17. oktobrī plkst. 17.00 kultūras namā “Zvejniekciems” izskanēs piedzīvojumu pilns muzikālais uzvedums “Kas dzīvo mežā”.


Sākoties skolēnu brīvlaikam jaunajā mācību gadā, aicinām bērnus un viņu vecākus apmeklēt muzikālo mīklu uzvedumu “Kas dzīvo mežā”. Izrāde paredzēta ģimenēm ar bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Vai Tu zini, cik ezim adatu? Cik acu plakstiņu ir pūcei? Vai skudras guļ? Šie un vēl citi jautājumi nodarbina mazā Buciņa prātu.
Viņš guļ mājās, jo ir apslimis, bet Kāpostkungs zaķis zina, kā palīdzēt! Viņš organizē Laumiņu aģentūru, kas ar mīklu, uzdevumu un dabas dziedniecības līdzekļu palīdzību ļauj Buciņam atgūt veselību un možu, priecīgu prātu.

Tas ir koncertstāsts nepilnas stundas garumā, kurā mūziķi kopā ar publiku mēģina rast atbildes uz jautājumiem un mīklām par norisēm mežā, zvēriem, putniem un kukaiņiem.

Koncertā jaunākie klausītāji un arī viņu vecāki uzzina daudz jauna par zvēriem, kā arī ieklausās mūzikā, kura veidota no spilgtiem un pazīstamiem klasiskās un tautas mūzikas fragmentiem. Uzvedumā mazie klausītāji caur mīklu minēšanu un uzdevumu risināšanu tiek iesaistīti stāstā par briedīti un citiem zvēriem, tādējādi raisot bērnā loģisko un radošo domāšanu.
Vizuālo noformējumu veido mākslinieces Ilvitas Didrihsones gleznu spilgtie un izteiksmīgie tēli, kas īpaši raisa bērnu fantāziju. Koncertstāstā piedalās kādreizējie Rīgas Doma kora skolas absolventi, mūziķi Monta Martinsone, Nora Kalniņa, Mārtiņš Zvīgulis, Austris Kalniņš un Ernests Mediņš. Par koncerta vizuālo noformējumu gādā Egīls Kupčs.
Briedīša lomas atveidotājs Mārtiņš Zvīgulis ir gandarīts par izrādi, kas rosina fantāzijas lidojumu: “Bērnībā mani interesēja pilnīgi viss – matemātika, literatūra, mūzika, riteņbraukšana, meitenes… Laikam ejot, daudz nav mainījies – matemātika un literatūra ir mans dienas darbs, mūzika – brīnišķīgs hobijs, riteņbraukšanu aizstājis auto, bet trīs meitenes ir mana ģimene. Mēs izaugām ar stāstiem – no pasakām līdz kompāniju vēstures un dibināšanas sarežģītajiem formulāriem. Šis uzvedums man ir personīgi tuvs, jo tagad vairāk kā jebkad saprotu, cik svarīgi ir būt tam, kurš nebaidās izzināt pasauli un iesaistīties tās notikumos. Priecāšos pavadīt šo brīvdienu kopā ar Jums, stāstot Briedīša piedzīvojumus un kopā noskaidrojot, kas tad īsti dzīvo mežā.“

Biļetes pieejamas ekase.lv un kultūras namā “Zvejniekciems”.
https://www.ekase.lv/.../muzikalais-uzvedums-kas-dzivo-meza
Biļetes cena – 5 eiro
Ģimenes biļete (uzrādot 3+ Ģimenes karti) – 10 eiro
Pieaugušajiem – 3 eiro