29. augustā svinēsim Ostas svētkus Zvejniekciemā.


Svētkus plkst. 11.00 atklās jauniešu deju kolektīvs TDK ''Krustu šķērsu'' , vidējās paaudzes deju kolektīvs VPDK Jūrdancis un senioru deju kolektīvs SDK Saulgrieži Saulkrastos. Visas dienas garumā, līdz pat 16.00, zvejniekciemieši un pilsētas viesi aicināti uz dienas balli jūrnieku stilā. Dziedāsim līdzi populārām melodijām kopā ar Žoržu Siksnu, grupu Pēdējais Brīdis “Pēdējais Brīdis” un Latvijas ekoloģisko mūzikas grupu Ducele.


Mazākos apmeklētājus plkst. 12.00 un 14.00 ar izrādi “Neptūns meklē sievu ” priecēs Improvizācijas leļļu teātra studija "ILze". Pasākuma laikā ikviens varēs darboties jūras tematikai veltītās radošajās darbnīcās.

 

Plkst. 13.30 ar īpašu uznācienu viesus pārsteigs Saulkrastu koris ANIMA grupa kopā ar instrumentālo grupu Kristapa Krievkalna vadībā.


Pasākuma ietvaros apmeklētājiem būs unikāla iespēja apskatīt vēl neredzētas ostas teritorijas. Interesentiem durvis vērs Skultes Ostas pārvaldes teritorija, kurā par savu ikdienas darbu un iegūto pieredzi dalīsies Valsts robežsardzes atbildīgās personas un Latvijas Pludmales glābēju komanda, kā arī Ostas administrācijas darbinieki. Tāpat novadniekiem būs iespēja pieteikties ekskursijā uz Skultes Jahtklubu.


Dodoties ekskursijā no galvenās aktivitāšu norišu vietas pie kultūras nama “Zvejniekciems” un Ostas administrācijas ēku, aicinām apskatīt nesen izveidoto laivu piestātni. Šī projekta mērķis ir nodrošināt jahtām un mazizmēra kuģošanas līdzekļiem pietauvošanās, stāvēšanas un nolaišanas, un izcelšanas no ūdens iespēju Skultes ostā. Ikdienā Ostas pārvaldes administrācija nodarbojas ar ostas teritorijas pārvaldi, jūras un upes kuģu ceļu uzturēšana, molu un piestātņu uzturēšana, vides aizsardzību un apmeklētājiem šī teritorija nav pieejama.


Paralēli jūras tematikai veltītām aktivitātēm, baudīsim dažādas jūras veltes. Vietējie un tālāku ceļu mērojuši zvejnieki atklās oriģinālas zivju pagatavošanas receptes.

Vakarā visi laipni aicināti uz vasaras sezonas noslēguma kulmināciju, kad no plkst. 19.00 pie Saules laukuma notiks festivāla “Pa Saulei” dalībnieku sadancošanās ar Rīgas danču klubu.

 

20.30 dosimies gājienā uz Jūras parku, kur, izskanot uguns dziesmām, notiks senās uguns iededzināšanu.


Vakaru noslēgumā uz īpaši veidotas dabas skatuves Jūras parkā. Pilsētas viesus priecēs īpaša māksliniece – Nīderlandē dzīvojošā novadniece – Madara Anna Pērkona jeb grupa ANNNA.


Šis būs vakars, kad jūra, dziesma un uguns savīsies vienā. Tiekamies!Paldies Skultes Ostas pārvaldei par atbalstu un sadarbību svētku tapšanā.