Atpazīstamības zīmi “Gājējiem draudzīgs” izstrādāja Lauku Ceļotājs garo pārgājienu maršruta gājēju ērtībai. Zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kas respektē kājāmgājēju vajadzības un piedāvā tiem nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, piedāvā iespēju izžāvēt slapjās mantas un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus u.c. personīgu ekipējumu.

Cauri Latvijai vijas divi garo pārgājienu maršruti – “Jūrtaka”, kas ir 1400km garš gājēju ceļš gar jūras piekrasti un ved cauri arī Saulkrastu novadam un “Mežtaka”, kas ir 2100 km garš gājēju ceļš un stiepjas no Lietuvas pierobežas līdz pat Kornetiem. Abi gājēju maršruti ir marķēti visas trijās Baltijas valstīs.

22. oktobrī notika pirmā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā, kurā tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 17 uzņēmumiem, kuri atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly kritērijiem. Priecājamies, ka šo uzņēmumu starpā ir peintbola parks un kempings “Bušas”.

Aicinām novada uzņēmējus, ēdināšanas iestādes, naktsmītnes un citus pakalpojumu sniedzējus, kuri  uzskatat savu uzņēmumu par gājējiem draudzīgu, pieteikties zīmei “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly “. Pieteikties var sūtot ziņu uz e-pastu: lauku@celotajs.lv

 

Uz Kājāmgājējiem draudzīgu statusu var pretendēt ikviens pakalpojumu sniedzējs, neatkarīgi no tā vai tas atrodas “Jūrtakas” vai “Mežtakas” maršrutā.

Lai uzzinātu vairāk par atpazīstamības zīmi un garo pārgājienu maršrutiem apmeklējiet mājas lapu www.baltictrails.eu