Reizi gadā nelielā Vidzemes pilsētiņa Ērgļi kļūst par īstu galvaspilsētu – tūrisma galvaspilsētu, jo tajā noris lielais tūrisma salidojums. Šoreiz to apmeklēja arī Saulkrastu tūrisma informācijas centra pārstāvji.

Šogad visas aktivitātes tika vērstas uz došanos dabā un aktīvo atpūtu. Šāds salidojums norisinās jau trešo reizi, to organizē Māris Olte, kurš pats ir kaislīgs aktīva dzīvesveida piekritējs un devies daudzos dažādos aktīvos piedzīvojumos, gan Latvijā, gan ārpus tās, ļoti tālās un eksotiskās vietās.


Pasākums pulcēja kuplu apmeklētāju loku. Pasākumu vēl iespaidīgāku padarīja līdzās noritošās “Stirnu buka” sacensības – “ Ērgļu Stacijas Stirnu Buks”.
Pasākuma apmeklētāji bija gan interesenti, kas vēlējās izbaudīt kādu no piedāvātajiem pakalpojumiem – organizēti rīkotiem dažādas grūtības pārgājieniem, laivu vai velo braucieniem, gan tūrisma profesionāļi, kuri bija ieradušies dalīties ar savām zināšanām un smelties jaunas no citu pieredzes.

Pasākuma laikā notika gan lekcijas, gan meistarklases par aktīvā tūrisma produkta veidošanu un pieredzes stāstiem. Kā viens no galvenajiem pasākuma viesiem bija Kārlis Bardelis, kurš dalījās ar savu unikālo pieredzi, šķērsojot gan Atlantijas, gan Kluso okeānu airu laivā.

Paralēli apmeklētāji varēja iepazīties ar jaunumiem nakšņošanas risinājumos aktīvās atpūtas cienītājiem, iegādāties outdoor ekipējumu un baudīt gardas maltītes. Bērniem bija iespēja izmēģināt dažādas lielizmēra galda spēles un mini golfu.

Kā ļoti interesants un iespaidīgs bija konkrētajam pasākumam izveidotais apskates objekts tur pat Ērgļu stacijai blakus esošajā nelielajā bunkurā, kurā tika apvienotas modernās tehnoloģijas ar vēsturisko mantojumu (sk. video: //media.voog.com/0000/0033/5655/files/20200912_132746.mp4 ).


Foto. E. Zuntnere