Piekrastes Balvas laureāta meklējumi notiks sadarbībā ar Vides izglītības fonda koordinēto Zilā Karoga programmu, kas ir pasaulē atpazīstamākā tūrisma ekosertifikācijas sistēma un balstās uz vairāk nekā 30 kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldības, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Vides izglītības fonds aicina iedzīvotājus aizdomāties par savām mīļākājām un sakoptākajām peldvietām, un balsot par tām http://www.manajura.lv/balva.

Pēc peldsezonas beigām apbalvotajā pludmalē tiks uzstādīts recycled dizaina soliņš, kas tiks veidots sadarbojoties mēbeļu dizaineriem JUBKA un riteņu meistariem Rīgas Darbnīca, kas no otreiz pārstrādātiem dēļiem un divriteņu rāmjiem izveidos unikālu soliņu - simbolu priekam un vēlmei uzkavēties pludmalē.

Piekrastes Balva notiek kampaņas Mana jūra ietvaros, kas veidota ar mērķi popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes unikālajām vērtībām un vērst uzmanību uz jūras piesārņojošajiem atkritumiem un citiem jūru un piekrasti apdraudošiem elementiem. Mana jūra norisinās no 8.jūnija līdz 8.jūlijam, savukārt par Piekrastes Balvas pretendentu būs iespēja balsot līdz pat 1.septembrim.