Atbilstoši Latvijas pludmales volejbola rangam par „BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” favorītiem līdzās Mārtiņam Pļaviņam/Aleksandram Solovejam tiek uzskatīti Haralds Regža/Armands Āboliņš, Toms Šmēdiņš/Reinis Pekmanis, Edgars Točs/Rihards Finsters, Ģirts Glāzers/Sandris Andrejevs, bet sesto vietu šajā sarakstā ieņem Lietuvas bīčvolejbolisti Arns Rumševičus/Luks Kazdailis.

„Sadarbībā ar atbalstītājiem, it īpaši „BIGBANK”, šogad esam sarūpējuši 8000 ASV dolāru lielo balvu fondu. Jaunie čempioni saņems 3000 ASV dolārus. „BIGBANK Saulkrastu kokteilis” pulcēs gandrīz visus labākos Latvijas bīčvolejbolistus, izņemot pirms gada tikai trešajā vietā palikušos Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, kuri šo turnīru tomēr neiekļāva savā kalendārā, kā arī CEV „Masters” turnīrā Serbijā labas sekmes guvušos Ruslanu Sorokinu un Edvartu Buividu,” uzsvēra sacensību dibinātājs un organizators Andris Vanags. „Tādēļ īpašs prieks par to, ka sekmīgi turpinās sadarbība ar Mārtiņa Pļaviņa sporta klubu un viņu treneri Aigaru Birzuli. Šī komanda Saulkrastos startēs labākajā sastāvā. Līdz ar to novēlu arī pagājušā gada čempionam Mārtiņam Pļaviņam pārī ar Aleksandru Soloveju īstenot „BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” moto: Londona – Saulkrasti – Rio.”

„Saulkrastos jau tradicionāli pulcēsies ne mazums pasaules klases pludmales volejbola meistaru, tādēļ „BIGBANK” sadarbībā ar sacensību organizatoriem sagādājuši labu dāvanu līdzjutējiem,” sacīja „BIGBANK” Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš. „Esmu pārliecināts, ka arī šogad Saulkrastos startēs nākamais pasaules labākais duets, jo kādreiz pienāks brīdis, kad varēsim ar šo panākumu apsveikt Mārtiņu Pļaviņu/Aleksandru Soloveju. Latvijas pludmales volejbolisti skaļi nes mūsu valsts vārdu pasaulē, bet mums ir iespēja viņus atbalstīt ar augsta līmeņa sacensību sarīkošanu tepat Saulkrastos, kur šādi turnīri notiek jau vairāk nekā 20 gadus.”

„Nešaubīgi, ka „BIGBANK Saulkrastu kokteilis” varētu būt labs piemērs citiem Latvijas čempionāta posmiem un finālturnīram ar māku sarūpēt konkurētspējīgu balvu fondu. Lai arī šajā nedēļā mums bija iespēja startēt arī CEV „Masters” turnīrā Serbijā, taču izdarījām izvēli par labu turnīram Saulkrastos, lai mūsu līdzjutējiem un atbalstītājiem būtu vēl viena iespēja mūs vērot klātienē,” sacīja Mārtiņš Pļaviņš. „Pirms gada Saulkrastu estrādē vairāki tūkstoši skatītāju atbalstītāja gan mūs, gan mūsu sāncenšus, radot lielisku un nekur citur Latvijā neizbaudāmu pludmales volejbola atmosfēru, kura noteikti pārspēj daudzos Pasaules kausa posmu stadionos novēroto. Ar nepacietību gaidu iespēju izmēģināt arī jaunos Saulkrastu Jūras parka laukumus, par kuriem dzirdētas tikai labākās atsauksmes.”

„BIGBANK Saulkrastu kokteilī” kopumā startēs 36 dueti. Puse no tiem jau iekļauta pamatturnīrā, bet atlikušās sešas vietas tiks izspēlētas kvalifikācijas sacensībās. Atbalstot Latvijas Volejbola federācijas ierosinājumu, Saulkrastos tiks spēlēts pēc jaunajiem Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) jaunajiem noteikumiem, cīnoties līdz trīs setu uzvarai. Katrā no setiem tiek spēlēts līdz 15 punktiem. Izņēmums ir vienīgi piektais sets, kas ilgst tikai līdz septiņiem punktiem.

Pirmo reizi „Saulkrastu kokteiļa” vēsturē čempioniem uzreiz nebūs iespēja izmantot mākslinieka Armanda Jēkabsona metālā kalto kokteiļglāzi, jo uz to nedēļu ilgu īri apmaiņā pret savu mākslas darbu dāvinājumu pieteikušās „Gallery Rīga Art” pārstāves Karine Paronjanca un Anitra Bērziņa.

Otro gadu pēc kārtas „BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” sacensības būs viens no Latvijas čempionāta posmiem. Šovasar turnīri notikuši Rīgā un Jēkabpilī. Abos no tiem pirmo vietu izcīnīja Edgars Točs un Rihards Finsters.

2013. gadā Saulkrastu estrādē apmēram 3000 skatītāju klātbūtnē pirmo vietu izcīnīja Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda, kuri finālā trijos setos (24:26, 21:19, 15:7) pārspēja Ruslanu Sorokinu/Tomu Šmēdiņu. Trešo vietu ieguva nākamie Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāji Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš. Labākais no ārzemju duetiem – kanādieši Bens Sakstons un Čeims Šalks – izcīnīja ceturto vietu.

Papildus informācija:

„BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” dibinātājs un organizators Andris Vanags

Tālrunis: 29436965,

e-pasts: andris.vanags@acb.lv

Foto:

No kreisās: „BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” 2013. gada čempions Mārtiņš Pļaviņš, sacensību dibinātājs Andris Vanags un „BIGBANK” Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš


„BIGBANK Saulkrastu kokteiļa” programma:

Pludmales volejbols. Ceturtdiena, 3. jūlijs

9:00 – 15:00 – KVALIFIKĀCIJA

15:00 – 22:00 – PAMATTURNĪRS

Pludmales volejbols. Piektdiena, 4. jūlijs

10:00 – 16:00 – PAMATTURNĪRA TURPINĀJUMS

19:00 – 1. PUSFINĀLS

20:00 – 2. PUSFINĀLS

21:00 – 22:00 – ŠOVI, ATRAKCIJAS, KONKURSI, DJ un „RĪGAS VIĻŅI” pieteikšana

22:00 – SPĒLE PAR 3.VIETU

22:50 – ŠKODA SERVJU KONKURSS SKATĪTĀJIEM

23:20 – FINĀLSPĒLE

0:00 – 3:00 – ČEMPIONU BALLĪTE AR „RĪGAS VIĻŅIEM” UN KOKTEILIS AR LABĀKAJIEM DĪDŽEJIEM