Līdz 31. augustam Saulkrastu tūrisma informācijas centru apmeklējuši 15844 cilvēki, kas ir par 3126 apmeklētājiem mazāk nekā pērnā gadā (pagājušā gadā līdz 31. augustam - 17644 cilvēku), toties pieaudzis Igaunijas un Lietuvas tūristu skaits.

 

Analizējot sniegtās informācijas tematikas rādītājus, šajā, ne tik ļoti karstajā vasarā, apmeklētājus vairāk interesēja kādus pasākumus un apskates objektus apmeklēt, kā aktīvi pavadīt laiku. Liela interese izrādīta pēc informācijas par Vidzemes piekrasti un Saulkrastu novada kaimiņiem, tāpēc jūnija sākumā tika sagatavota un izdota jauna drukāta tūrisma karte “Brīvdienu maršruts: Saulkrasti-Bīriņi-Limbaži-Tūja-Saulkrasti”, kura tika reprezentēta vairāku desmitu tūkstošu apmeklētā  Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū 4. un 5.jūnijā Rīgā.

 

Aizvadītajā sezonā divkāršojies pieprasīju skaits pēc informācijas par ēdināšanu un naktsmītnēm. Tūristus interesē ne vien vietas, kur var nobaudīt maltīti ātri un lēti, bet kaut ko piekrastei raksturīgu un interesantu.
Šogad darbu uzsāka kafejnīca “Saules Cafe”, bet, noslēdzoties vasaras sezonai, par darba pārtraukšanu, informēja vasaras kafejnīca “Kaķu māja” un “Bundulis”. Vasaras vidū savu darbību bija spiesta pārtraukt kafejnīca “Piekraste”.

Naktsmītņu skaitu šogad kuplināja ekskluzīvu apartamentu viesnīca “Saules Club”, apartamenti "Krauklis beach apartments" un brīvdienu māja “Singing sands”
Joprojām iztrūkst labiekārtotas telšu vietas jūras krastā ar ugunskuru vietām pārgājienu cienītājiem un velotūristiem.

Šogad saņemti ļoti daudz jautājumi par sabiedrisko transportu – vilcienu un autobusu kustības sarakstiem, starppilsētu un vietējo nozīmju pieturām, taksometra pārvadājumiem, kā arī, kā ar sabiedrisko transportu apceļot Saulkrastu novada tuvāko apkārtni un tādus tūrisma galamērķus kā Cēsis, Limbažus, Siguldu, Rīgu u.c.

28.maijā Jūras parkā šogad notika svinīga jauna vides objekta "Jūras puika" atklāšana. 

Zilā karoga peldvietas “Centrs” atpūtas piedāvājumu šogad kuplināja “Kiwi Beach” sauļošanās krēslu, lietussargu noma un piepūšamā bērnu atrakcija līdzās pludmales terasei “Mare”.
Gardēžus šogad lutina rekonstruētais z/s "Vecsiljāņi" ekoproduktu veikals, kā arī nedēļu nogaļu kūpināto zivju kioski Rīgas ielā 99 un Ainažu ielā 20.
20.augustā savu darbu noslēdza vienīgais Saulkrastu mūzikas un deju klubs “Katrīnbāde”.
Šovasar no Skultes ostas varēja doties izbraucienos ar nelielu, bet ņipru Delanta 80 tipa jahtu (līdz 6 viesie), kuru nomai piedāvāja arjahtu.lv. Ar jahtu no ostas var doties arī kruīzā uz Roņu salu.

 

Turpina pieaugt to tūristu skaits, kuri labprāt apvieno atpūtu ar pasākumu apmeklējumu.
Liels prieks, ka Saulkrastu viesi pozitīvi novērtē novada tradicionālos pasākumus – Saulkrastu svētkus, vasaras sezonas atklāšanas svētkus “Ieripo Saulkrastu vasarā!”, Saulkrasti Jazz, “Jaunie kamermūziķi Saulkrastiem”, folkloras festivāls “Pa Saulei”, “Seno ugunskuru nakts”  u.c. un labprāt apmeklē tos no gada uz gadu.
Šogad notika pirmie “Luču svētki” viesu namā “Aizvēji” un ceram, ka šie svētki pulcinās plašu interesentu loku arī nākamgad. Godam tika aizvadīts III Latvijas tūrisma informācijas tirgus, kurš 2017. gadā norisināsies Pļaviņu novadā.

 

Saulkrastu novada uzņēmēji aicināti aktīvi līdzdarboties Saulkrastu uzņēmēju konsultatīvajā padomē. Šogad padome uzsāka jaunu tradīciju, lai iepazīstinātu saulkrastiešu un novada viesus ar vietējiem uzņēmumiem, jūnija sākumā tika noorganizēta orientēšanās spēle “Saulkrasti ierauj!”, kura guva atsaucību.

 

Gaidām rudens jaunumus tūrisma ziņām, lai tos varam nopublicēt gan www.visitsaulkrasti.lv, gan mūsu sociālo tīklu profilos: facebook.com/Saulkrasti, draugiem.lv/Saulkrastic, twitter.com/Saulkrastic!
Saulkrastu tūrisma informācijas centra e-pasts: tic@saulkrasti.lv, T.67952641!

 

Gita Memmēna

Saulkrastu tūrisma informācijas centrs