Finālā Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Pļaviņš kopā ar savu pārinieku Pēdu trijos setos pārspēja Tomu Šmēdiņu un Ruslanu Sorokinu.  Pļaviņam un Pēdam viena turnīra ietvaros izdevās uzveikt abus pārējos Latvijas vadošos duetus. Pusfinālā nākamie čempioni trijos setos ar 2:1 pārspēja Aleksandru Samoilovu un otru Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieku Jāni Šmēdiņu.

Bronzas finālā trijos setos Samoilovs/Šmēdiņš pārspēja pasaules rangā visaugstāk esošo ārzemju duetu - kanādiešus Čeimu Šlaku un Benu Sakstonu. Dalītu piekto vietu ieguva Igaunijas pārstāvji Rivo Vesiks/Kristo Kollo un ar sesto numuru izliktie pašmāju bīčvolejbolisti Haralds Regža/Armands Āboliņš. Dalītu septīto vietu izcīnīja Toms Benjavs/Edgars Točs un Ralfs Ozoliņš/Aleksandrs Solovejs. "BIGBANK Open" kopumā piedalījās 32 pāri no Latvijas, Kanādas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas.

Līdzās „Latteps” un „Lindo grupas” sarūpētajam „BIGBANK Open” balvu fonda naudas prēmijām labākie pludmales volejbolisti saņēma arī speciālās balvas. „BIGBANK Latvija” savu simpātiju balvu pasniedza Pļaviņam un Pēdam, „Rāmkalnu” saldējuma darītāju īpašo balvu saņēma Samoilovs un J. Šmēdiņš, bet „Baltic Wild” un „Bioderma” apdāvināja visus laureātus.

Lai arī Kristaps Punculis un Oskars Puga piektdien palika vienas uzvaras attālumā no ceļazīmes izcīnīšanas uz pamatturnīru, taču sestdien tieši Kristaps bija tas, kurš triumfēja lielāko ažiotāžu izraisījušā „Asics” skatītāju turnīrā. Pēc dažiem desmitiem nesekmīgu mēģinājumu no savas skatītāju vietas trāpīt „Asics” sporta apavu trafaretam tieši Punculis bija tas veiksminieks, kurš ieguva dāvanu karti Ls 100 apmērā.

„Saulkrastu kokteiļa” ietvaros notikušajā „Buildimpeks” ielu basketbola turnīrā, startējot daudziem „Ghetto Basket” sabiedrībā ļoti labi zināmiem meistariem, pirmo vietu ieguva „Inčupe” – Ričards Šulcs, Artūrs Jēkabsons, Daumants Pabrieža un Jānis Brumermanis, kas finālā skarbā cīņā prata uzveikt „Buildimpeku” (Edgars Brumermanis, Jēkabs Baško, Kaspars Rubenis un Roberts Bulāns).

Saulkrastu novada dome pateicas visiem "Saulkrastu kokteiļa" pasākuma dalībniekiem, līdzjutējiem un skatītājiem. Pasākuma organizatori un pašvaldība sadarbosies ar mērķi arī turpmāk tieši Saulkrastos rīkot ne tikai mūsu valstī, bet arī visā Baltijā nozīmīgāko pludmales volejbola turnīru ar lielāko balvu fondu.

Pirmie pludmales volejbola turnīri Saulkrastos notika pirms divdesmit gadiem, taču oficiāli par pirmajiem „Saulkrastu kokteiļa” čempioniem 1995. gadā kļuva pašreizējais Latvijas valstsvienības treneris Uģis Krastiņš un Aivis Eida. Uzvarētāju laurus plūkuši vairums pašreiz slavenāko pludmales volejbolistu – Jānis Grīnbergs, Toms Šmēdiņš, Ruslans Sorokins, Andris Krūmiņš, Austris Štāls, Jānis Šmēdiņš, Kristiāns Marnics, Artis Caics. 2001. gadā vienīgo reizi „Saulkrastu kokteilī” triumfēja lietuvieši – Henriks Čivass un Tads Donela. Saulkrastos  pa sešām reizēm uzvarējuši Grīnbergs un Krūmiņš. 2012. gadā pirmo vietu izcīnīja Toms Vanags un Ingars Ivanovs, finālā pārspējot Tomu Šmēdinu un Edgaru Toču.

“Saulkrastu kokteiļa” pludmales  volejbola  turnīru visi čempioni:
1995.   Uģis Krastiņš/Aivis Eida
1996.   Andris Krūmiņš/Ilgvars Ozoliņš
1997.   Ringolds Štāls/Andris Treijs
1997.   Jānis Grīnbergs/Juris Gendelis
1998.   Jānis Grīnbergs/Tarass Tabačuks
1999.   Jānis Grīnbergs/Andris Krūmiņš
2000.   Jānis Grīnbergs/Andris Krūmiņš
2001.   Henriks Čivass/Tads Donela (Lietuva)
2002.   Klāvs Zaļkalns/Edgars Sebežs
2003.   Andris Krūmiņš/Ruslans Sorokins
2004.   Jānis Grīnbergs/Armīns Vensbergs
2005.   Andris Krūmiņš/Ruslans Sorokins
2006.   Toms Šmēdiņš/Jānis Šmēdiņš
2007.   Jānis Grīnbergs/Austris Štāls
2008.   Jānis Šmēdiņš/Kristiāns Marnics
2010.   Toms Šmēdiņš/Andris Krūmiņš
2011.   Toms Šmēdiņš/Artis Caics
2012.   Toms Vanags/Ingars Ivanovs
2013.   Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda

 Kontaktinformācija:
“Saulkrastu kokteiļa” organizators Renārs Buivids
Tālrunis: 29466646; e-pasts: renars32@gmail.com.