Seminārā kā vadošie lektori uzstāsies Latvijas muižu un parku pētniece un arhitekte Ilze Māra Janelis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Arhitektūras un mākslas daļas vadītājs un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta vadošais pētnieks Jānis Zilgalvis, Āraišu ezerpils fonda pārstāve un arheoloģe Anda Vilka un Valmieras muzeja krājumu nodaļas vadītāja Indra Vīlistere.

No 2013.gada jūnija līdz šī gada novembrim tiek realizēts jauns projekts „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” jeb „Green Heritage”, kas tiek īstenots Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas* ietvaros. Projekta līdzfinansējums ir 267 384,60 Euro, bet kopējais projekta budžets ir 297 094,00 Euro apjomā. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija (Latvija), bet partneri - Gulbenes novada dome (Latvija), Ļeņingradas reģiona valsts kultūras budžeta iestāde "Muzeju aģentūra" (Krievija) un Repinas novada pašvaldība (Igaunija).

Kā jau iepriekš ziņots, Vidzemes Tūrisma asociācija izdevusi jaunu zaļā kultūras mantojuma karti, kurā pirmo reizi vienā maršrutā savienota Sanktpēterburga, Pleskava, Repina, Gulbene un Rīga, izceļot katras valsts un reģiona identitāti, tradīcijas un bagātīgo kultūras piedāvājumu, īpaši uzsverot zaļo mantojumu – muižas un to brīnišķīgos parkus.

Programma

Reģistrējies pasākumam šeit!