Dalībnieku galvenais uzdevums būs trīs stundu laikā pēc iespējas vairāk reižu uzspiest svaru stieni. Jauniešiem līdz 18 gadiem un sievietēm svaru stienis svērs 20 kg, bet vīriem būs jāspiež 50 kg. Dalībnieku kopā paveiktais veidos pilsētas rezultātu. Sacensības notiek gan starp pilsētām, gan arī nosakot individuāli spēkā izturīgākos dalībniekus. Katrā posmā ar medaļām tiks apbalvoti trīs labākie vīri, dāmas un jaunieši. Dalība sacensībās ir bezmaksas un nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, tāpēc droši var ņemt līdzi draugus, radus, paziņas un kopā pacelt svaru stieni tieši par savu pilsētu.


Saulkrasti sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta” piedalīsies trešo reizi. Pagājušajā gadā iedzīvotāji un viesi kopā pacēla 152 330 kg, paliekot 15. vietā Latvijas pilsētu konkurencē. 2015. gadā Saulkrastu atbalstītāji pacēla 138 730 kg, ierindojoties 11. vietā. Tajā pašā 2015. gadā Saulkrastu posma dalībniece Veronika Dolgina uzspieda 20 kg svaru stieni 133 reizes un kļuva par trešo spēcīgāko dāmu Latvijas kopvērtējumā.


Ar katru gadu Saulkrastiem ir izdevies palielināt savu rezultātu, taču šogad pilsētas aizstāvjiem būs jācenšas uzstādīt augstu latiņu pārējām pilsētām. Tā kā Saulkrastos notiks projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” otrais posms un priekšā vēl visu vasaru par spēcīgākās pilsētas godu cīnīsies vairākas pilsētas, tad svarīgi iedzīvotājiem uzrādīt pēc iespējas augstāku rezultātu.


Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiek jau ceturto gadu pēc kārtas. Šogad pirmais sacensību posms notika Rīgā, kur iedzīvotāji kopā uzspieda 122 210 kg. Ik gadu spēcīgākās pilsētas godā ir bijusi Valmiera. Labākais Valmieras rezultāts bija pagājušajā gadā uzspiestie 265 650 kg. Par otro spēcīgāko pilsētu 2016. gadā kļuva Bauska ar paceltajiem 255 440 kg, savukārt trešā – Daugavpils ar rezultātu 214 790 kg.


Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” Saulkrastu posmu atbalsta Saulkrastu novada dome, Latvijas Pauerliftinga federācija, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Projektu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu.

 

Plašāka informācija par sacensību noteikumiem, gaidāmajiem pilsētu posmiem un rezultāti pieejami „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” mājas lapā www.specigakapilseta.lv

 

Nāc, piedalies un aizstāvi savu pilsētu!
 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Norberte

Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: specigakapilseta@sp.lv; Mob. tālr. 28752793

 

Papildu informācijai:

Mārtiņš Krūze

Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” vadītājs

E-pasts: projekti@sp.lv; Mob. tālr.: 27859586