Jazz

Īpašie Saulkrasti Jazz Festival 2016 viesi šogad būs Gabor Dornyei sextet (Ungārija, Lielbritānija). Gabor Dornyei muzikālajās aprindās ir zināms kā veiksmīgākais uzlecošais bundzinieks, solo mākslinieks un pasniedzējs, kurš jau šobrīd tiek ierindots starp pasaulē pazīstamākajiem un spēcīgākajiem bundziniekiem, tādiem kā Billy Cobham, Gavin Harrison un Steve Smith. Arī viņa vadītās meistarklases ir augsti novērtētas un pieprasītas gan Eiropā, gan ASV.


Neatņemama Saulkrasti Jazz Festival sastāvdaļa ir mācību nometne, kas piedāvā apgūt un papildināt savas muzikālās zināšanas vokālajās, taustiņinstrumentu, ģitāras, basa, pūšamo un sitamo instrumentu meistarklasēs. Šogad tās solās būt īpaši noderīgas jaunajiem studentiem, jo pasniedzēji ir pasaulē atzīti sava amata meistari un festivāla goda viesi - Gabor Dornyei sextet.

Visas nedēļas garumā Saulkrasti Jazz 2016 piedāvā vairāk kā 10 brīvdabas džeza mūzikas koncertus. Katru dienu Saulkrastu pilsētas centrā bezmaksas koncerti Saules laukumā un ik vakaru, pulsktens 19:00, atpūtas kompleksā “Minhauzena Unda” iedvesmojoši koncerti uz festivāla galvenās skatuves, kur viesosies tādi mākslinieki, kā:
- Sofia Rubin (Igaunija, ASV)
- Tribute to Hank Mobley (Latvija, Norvēģija)
- Tetra Pack. Ivan Ilic (Barselona)
- Big Band Synthesis (ASV)
- Viktoria Tolstoy un Mirage Jazz Orchestra (Zviedrija, Latvija)
- Sinkope (Latvija), kuras bundzinieks Mareks Logins, savai grupai, konkursā Baltic Drummers League 2015, izcīnija galveno balvu, un šī gada sākumā devās uz Floridu, uzstāties Miami Beach Jazz Festival noslēguma koncertā.


Plašāka informācija par festivālu XIX Saulkrasti Jazz, koncertu programmu un meistarklasēm - http://saulkrastijazz.lv


Ieva Kalniņa
Saulkrasti Jazz Festival pārstāve
Tālrunis: +371 25913585
E-pasts: saulkrastijazz@gmail.com