Šogad plenēra mākslinieki aicina ikvienu interesentu katru dienu pl.14.30 pie „Aizvēju” kafejnīcas tikties ar māksliniekiem, kā arī izmantot iespēju, lai pasūtinātu portretu vai gleznu īpaši sev. Savukārt trešdien, 11.jūnijā, ja vien laika apstākļi būs labvēlīgi, mākslinieki no pl.10.00 līdz 13.00 gleznos Saulkrastu centrā. Aicinām apskatīt un iepazīt Saulkrastus gleznās! Māksliniekus satikt aicinām arī 14.jūnijā, kad Saules laukumā no 13.00 būs apskatāms gleznotāju šī plenēra veikums, kā arī būs iespēja satikt pašus māksliniekus.

Šoreiz plenērā piedalās 15 mākslinieku no Lietuvas, Vācijas un arī Latvijas. Interesanti, ka šogad plenērā piedalīsies vairāki mākslinieki, kuri Saulkrastos gleznotāju plenērā būs pirmo reizi – tā būs labi zināmā māksliniece Aija Zariņa, kā arī Sarmīte Caune un Madara Neikena, arī viesi no Lietuvas – mākslinieki Marius Mindaugas Danys, Feliksas Jackevičus, Vitalija Petraityte, Dalia Skridailaite.

 Līdzās jaunajiem plenēra dalībniekiem sastapsim arī tos māksliniekus, ar kuriem saulkrastieši ir labi pazīstami – Lailu Balodi, Valēriju Baidu, Maiju Jakoviču, Juri Ģērmani, kā arī mūsmāju gleznotājas Jutu Policju un Māru Alenu  un mākslinieku Gioru Geku. Arī viešņa no Vācijas, Brēmenes, Brigitte Tuttelman, Saulkrastos glezno jau otro reizi.

Gleznotāja Maija Jakoviča saka: „ Plenērs  Saulkrastos ir iespēja strādāt marinisma žanrā, kas ir īpašs un aicinošs. Katru gadu jūlijā Jūrmalas muzeja tiek organizēta izstāde „Marina”, kurās visai bieži apskatāmas arī Saulkrastu plenēra  laikā tapušās gleznas.”

Attēlā daži no šī gada plenēra dalībniekiem:(no labās) Juris Ģērmanis, Aija Zariņa, Maija Jakoviča, Brigitte Tuttelman, Valērijs Baida (V.Skudras foto)