Pasākumā piedalīsies džeza mūzikas mākslinieki no vairāk kā 10 dažādām pasaules valstīm – Latvijas, Kipras, ASV, Krievijas, Kamerūnas, Brazīlijas, Izraēlas, Ungārijas, Nīderlandes, Puertoriko.

Saulkrastu džeza festivāls šogad ir izveidojis īpaši veiksmīgu sadarbību ar Miami Beach Jazz Festival, kuras pirmais posms sevī ietver studentu konkursa laureātu apmaiņas braucienus. Jau zināms, ka katru otro gadu Saulkrasti Jazz Festival rīko bundzinieku konkursu Baltic Drummer’s League, kas notiks arī šogad. Galvenā balva būs apmaksāts brauciens un dalība Miami Beach Jazz festivālā ASV.

Neatņemama festivāla sastāvdaļa ir mācību nometne. Tā piedāvā apmeklēt vokālās, taustiņinstrumentu, ģitāras, basa, pūšamo un sitamo instrumentu meistarklases, kuras vadīs godalgoti mūziķi un pieredzes bagāti pasniedzēji no Nīderlandes.

Kā galveno festivāla viesi šogad varam minēt The Syndicate (iepriekš zināms kā The Zawinul Syndicate). Joe Zawinul ir bijis viens no jazz fusion tēviem, izcils pianists un komponists, kas kopā ar paša radīto grupu koncertējis divus gadu desmitus. Pēc Zawinul nāves mākslinieki turpina muzicēt, saglabājot dzīvu sava skolotāja radīto muzikālo matojumu.  

Saulkrastu džeza festivāls nedēļas garumā piedāvās džeza mūzikas koncertus jebkurai gaumei un noskaņai. Bezmaksas koncertos Saules laukumā, Saulkrastu centrā, kā arī vakara koncertos uz festivāla galvenās skatuves “Minhauzena Unda” jums būs iespēja dzirdēt:

  • Carole Bakotto afro jazz stilā
  • Shalosh Trio ar akustiski spēcīgu dažādu žanru džeza mūziku no Izraēlas
  • Pascal von Wroblewsky neaizmirstami plašo vokālu
  • Ara’s Circle, daudzološo džeza mūzikas grupu no Nīderlandes
  • Jolantu Gulbi – Paškeviču ar projektu “Fly Love” un daudzus citus.

Visu festivāla koncertu programma būs apskatāma mūsu mājaslapā http://www.saulkrastijazz.lv

Citējot leģendāro un veiklāko saksofonistu Džoniju Grifinu – “Džezs ir mūzika, kas vieno  cilvēkus, kuri ir izvēlējušies justies labi neatkarīgi no apstākļiem.”, tādēļ aicinām Jūs pievienoties XVIII Saulkrasti Jazz Festival 2015 un priecāsimies kopā džeza mūzikas svētkos Saulkrastos!

Informācija par festivālu XVIII Saulkrasti Jazz 2015, kā arī par meistarklasēm -  http://www.saulkrastijazz.lv.

Uz tikšanos Saulkrastos!

Ieva Kalniņa
Saulkrasti Jazz Festival menedžere
Tālrunis: +371 25913585
E-pasts: saulkrastijazz@gmail.com