Iniciatīvas nosaukums “Piekrastes Tīrrade” ietver vārdu, kas ticis radīts īpaši šim pasākumam. “Tīrrade” ir saliktenis, ko veido divi vārdi – “tīrs” un “radīt”. Tādejādi iniciatīvas autori vēlas uzsvērt, ka tos vieno un iedvesmo ideja par tīras vides radīšanu, vīzija par tīru un sakoptu piekrasti.

Piekrastes Tīrrade notiks katru septembra sestdienu sadarbībā ar vietējām piejūras pašvaldībām, tai skaitā arī Saulkrastu pašvaldību, Latvijas Ekoskolām un ikvienu, kam rūp tīra vide. 1.septembrī tiks sakopta Liepājas, kā arī Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmala, 8. septembrī - Ventspils un Ventspils novada piekraste. 15. septembrī Tīrrade norisināsies Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novadā, 22. septembrī - Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novadā, savukārt pēdējā mēneša sestdienā - 29. septembrī – Latvijai tiks uzdāvināta tīra Jūrmalas un Rīgas piekraste.

“Mēs esam pieraduši, ka pludmale ir teju rokas stiepiena attālumā, mēs to uztveram par pašsaprotamu un mums piederošu vērtību, iespējams tāpēc daudzi no mums pret to izturas nevērīgi. Taču tāpat kā jebkuras attiecības, arī attiecības ar jūru ir jākopj un šoreiz es vēlos jūs uzrunāt to darīt, piedaloties Tīrradē, kad ikvienam no mums ir iespēja sakopt to, kas palicis pēc nevērīgām attiecībām ar jūru. Nevis nomest, bet pacelt, nevis atstāt, bet satikt!” saka Kristīne Virsnīte, TV raidījuma vadītāja, viena no Piekrastes Tīrrades vēstnesēm.

Piekrastes Tīrrade tiks koordinēta, visas Latvijas piekrasti sadalot īsākos posmos - vidēji ir 3,5 km garumā. Elektroniski reģistrējoties www.tirrade.lvkatram jau šobrīd ir iespēja izvēlēties, tieši kuru posmu kurā datumā ir vēlme sakopt.

Visos novados sakopšanas darbi ritēs pēc vienota plāna laikā no 10.00 līdz 14.00. Noteiktajā datumā plkst. 10.00 Tīrrades dalībniekam jāierodas izvēlētajā vietā, kur viņu sagaidīs kāds no Piekrastes Tīrrades posmu koordinatoriem, kurš ikvienam izsniegs maisus un cimdus, instruēs par drošību un sakopšanas darbu plānu.

Katram Piekrastes Tīrrades dalībniekam tiks piešķirti divi dažādu krāsu maisi, viens no tiem domāts plastmasas atkritumiem, savukārt otrs – visiem pārējiem. Sadarbībā ar AS “BAO” būs iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, novietojot tos atsevišķos konteineros, savukārt sākot no 14.00, sadarbībā ar piejūras pašvaldībām, sāksies atkritumu izvešanas darbi no piekrastes.


Oktobra sākumā organizatori dalīsies ar apkopoto informāciju par kopējo savākto atkritumu daudzumu, kā arī varēs sniegt datus par savāktajiem plastmasas un bīstamajiem atkritumiem.

Vairāk informācijas un reģistrācija dalībai Piekrastes Tīrradē mājaslapā - www.tirrade.lv


Piekrastes Tīrrades sabiedrisko attiecību speciāliste: Sanita Rībena tālr. 29107362
Piekrastes Tīrrades koordinatore: Ilze Grēvele tālr. 28353691