Vidzemes tūrisma asociācija kopā ar lauku tūrisma asociāciju "Lauku ceļotājs" un 24 projekta partneriem no Latvijas un Igaunijas strādā, lai kopīgi izveidotu Igaunijas un Latvijas militārās vēstures tūrisma maršrutu. Projekta ieviešanas laiks 01.01.2020. – 31.12.2022. Projekta galvenais koncepts ir izveidot Latvijas un Igaunijas kopīgā militārā mantojuma tūrisma produktu, kas sevī iekļauj aptuveni 150–170 tūristu piesaistes objektu tīklu (muzeji, kolekcijas, ekspozīcijas, ēkas un būves utt.).
  • Darbs pie objektu ievietošanas mājas lapā turpinās un tiem, kuri vēl atklājuši kādas jaunas sen aizmirstas fortifikācijas būves, kauju vietas bunkurus u.c. objektus, pēc sekojoša parauga informāciju vēl iespējams iesūtīt ievietošanai web lapā līdz 2021. gada februārim. Paraugs informācijas sagatavošanai šeit  Uz failiem aicināti iesūtīt arī mūsdienu un vēstures fotogrāfijas.
         Vēsturiskas bildes, kas saistītas ar stāstu, arī laipni lūgti iesūtīt līdz 2021. gada 30.martam!

Atmiņu stāstus aicināti apkopot gan muzeji, gan novadu iedzīvotāji (iespējams, ir jau konkrēti zināmi cilvēki, kurus uzrunāt) par I Pasaules karu, Neatkarības karu, II Pasaules karu, Nacionālo partizānu pretošanās laiku un Padomju okupāciju līdz pat neatkarības atjaunošanai.

Apceļojot militāros objektus, nepieciešams arī paēst un nakšņot. Iespējams, ēdināšanas vai naktsmītnes saimniekiem ir personīgie atmiņu stāsti par karu vai padomju laika notikumiem un viņi var parādīt un pastāstīt tūristiem „taustāmā” veidā, piemēram – vēsturisku foto ekspozīcija, pastaiga mežā gar kara laika ierakumu vietām ar stāstu, ģimenes atmiņas par kara un pēckara laikā piedzīvoto – saruna vai stāsts pie vakariņu galda, „mežabrāļu vakariņas”, neliela privāta vēsturisko atradumu kolekcija vai jebkāds cits piedāvājums, kas sasaucas ar militārā mantojuma tēmu un papildina naktsmītnes vai ēdināšanas vietas piedāvājumu.

Šos piedāvājumus līdz ar Militārā Mantojuma tūrisma objektiem plānots iekļaut www.militaryheritagetourism.info lapā, veidojot arī Militārā Mantojuma tūrisma maršrutus.  


Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Militārā mantojuma projekta speciālisti Vidzemes tūrisma asociācijā- Gitu Memmenu, T.29454466, visitvidzeme@gmail.com