“Velosipēds visos laikos ir bijis mīlētākais transporta līdzeklis. Tā ir brīvība, neatkarība un sevis pierādīšana,” stāsta Guntis Seregins – velo muzeja vadītājs Saulkrastos.

“Muzejam ir jābūt atvēram un sabiedriskam. Man reizēm prasa, vai muzejā var fotografēt. Es atbildu – protams, var un jo vairāk, jo labāk. Svarīgākais, lai cilvēks, aizejot no ekspozīcijas, gūtu zināmu baudu,” uzsver Guntis.

“Vajag vairāk pašiem kontaktēties ar saviem cilvēkiem un sabiedrību, ne tikai ar kaimiņiem, bet arī ar cilvēkiem no tālākām pilsētām un citām valstīm. Tas palīdz saprast, cik Latvijā ir forši un zinoši cilvēki,” saka Guntis.

“Tas, ka tu neatrodies Latvijas centrā un Rīgā, nenozīmē, ka tu nevari kaut ko sasniegt, parādīt vai apliecināt. Es vienmēr atgriežos pie šīs vienkāršās, mazās pilsētiņas, ko sauc par Saulkrastiem. Pagaidām neko labāku savā mūžā es neesmu atradis. Kurš gan cits veidos šo mazo pilsētiņu? Ja būs pilsētiņas kārtībā, tad arī būs mūsu Latvija kārtībā. Tik vienkārši.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

Video veidots projekta "TUESI.LV Latvijas simtgadei" ietvaros, kuru īsteno biedrība “NEXT” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

 

Papildus informācija:

Projekts “TUESI.LV”          

info@tuesi.lv

22382139