Šajā maršrutā redzēsi jūru, priežu mežus, serpentīna takas un vairākus apskates objektus. Bērniem būs iespēja izbaudīt laiku divos rotaļlaukumos. Maršrutā ir arī padomāts par praktiskām lietām, ir pieejamas māmiņām draudzīgas labierīcības, bērnu veikals, kur nopirkt bērniem nepieciešamās lietas. Pēc garās pastaigas varēsi izbaudīt lielisku maltīti kādā no vietējām Saulkrastu kafejnīcām.
Apskates objekti šajā maršrutā
1️⃣ Saulkrastu stacija
Saulkrastu stacija tika uzbūvēta 1934. gada 1. jūnijā, pēc tam, kad Rīgas—Rūjienas dzelzceļa līnija sasniedza Saulkrastus. Stacija bija paredzēta peldvietu un vasarnīcu rajonam, kas veidojies 19. gadsimtā kā Neibāde.
2️⃣ Meža parks
Saulkrastu Mežaparks ir iecienīta saulkrastiešu un pilsētas viesu atpūtas vieta laikā, kad pie jūras valda vēji un to savām pastaigām izmanto ne tikai ģimenes, bet arī netālu esošā bērnudārza bērni ar audzinātājām.
3️⃣ Rotaļu laukums Meža parkā
Meža parka rotaļu laukumā uzstādīts komplekss kuģa formā, vairākas šūpoles, vingrošanas komplekss un četri āra trenažieri. Lai iespējami saglabātu esošo dabīgo vidi, ieklāts priežu koksnes šķeldas iesegums.
4️⃣ Saules laukums
Saules laukums atrodas Saulkrastu centrā un pulcē apmeklētājus uz brīvdabas vakara koncertiem un filmu skatīšanos vasaras laikā.
Pateicoties jaukajai, sakārtotajai videi (skatuve, oriģinālas formas deju laukums, gaismas, jūras tuvums) Saules laukums aicina ciemos gan džeza un klasiskās mūzikas mīļotājus, gan tos, kuri interesējas par atraktīvām izklaidēm. Vasarā te notiek brīvdabas kino izrādes.
Laukumā uzstādīta skulptūra “Saksofons” – par godu Saulkrastu Džeza festivālam.
5️⃣ Jūras parks
Jūras parks Saulkrastos veidots tā, lai tajā ērti un gaidītus justos gan ģimenes ar bērniem, gan aktīva dzīvesveida piekritēji, gan seniori vai vienkārši atpūtas baudītāji un saulrieta vērotāji.
Lai saglabātu esošās vides vērtības un radītu dabīgu un īpašu vidi, atbilstoši vides ekspertu ieteikumiem parkā visi iesegumi veidoti tikai no koka. Savukārt soli, velo turētāji, atkritumu urnas, sauļošanās krēsli veidoti pēc īpaša dizaina, integrējot tos izveidotajās laipās.
Parka centrā izvietoti divi pludmales volejbola laukumi un nelielas skatu terases jūras, saulrietu, koncertu vai volejbola sacensību vērošanai. Parkā iekārtoti pastaigu celiņi, atpūtas soli, sauļošanās krēsli, uzstādītas rotaļu ierīces, āra trenažieri, izveidots ielu vingrotāju laukums, pludmales duša, velosipēdu turētāji u.c.
6️⃣ Skulptūra “Jūras puika”
Skulptūra “Jūras puika” (2016) veidota no granīta pēc tēlnieka – akmeņkaļa Ritvara Kalniņa maketa. Tajā attēlota gan zivs, gan cilvēka galva, arī aste un kājas – tas varētu nozīmēt, ka zēns no matu galiem līdz papēžiem ir jūras pārņemts.
7️⃣ 1836 ceļa stabs
Fonda 1836 projekts aizsākās 2015. gadā ar mērķi līdz 2018. gadam apiet apkārt Latvijai un samīļot to, galu galā, izveidojot un iezīmējot 1836 ceļu un iedrošinot ikvienu apceļot Latviju. Sviklānu, Putniņu, Zvilnu un Briuņu dzimtu pārstāvji piedalās šīs Imanta Ziedoņa idejas realizācijā un dabā iezīmējot 1836 ceļu. Saulkrastos (blakus Saules tiltiņam) ieraka 1836 ceļa stabiņu, kā draudzīgu aicinājumu ikvienam apmīļot, aplidot un apceļot Latviju un vienlaikus būt atbildīgiem par savu Zemi – Latviju.
8️⃣ Saules tiltiņš
Nozīmīgs tilts, kas ļauj šķērsot Pēterupi, gan vietējiem iedzīvotājiem ceļā uz jūru, gan pilsētas viesiem ļaujot turpināt ceļu pa Saulrieta taku. Saules tiltiņš ir sava veida vēsturisks objekts, uz tā ir attēlota lidojoša kaija un mirdzoša saule. Aiz Saulrieta tiltiņa ceļš turpinās pa serpentīna taku, paverot lielisku skatu no kāpas uz jūru.
9️⃣ Tilts pār Pēterupi
Gājēju tilts pār Pēterupi savieno Ainažu un Liepu ielu, kas būtiski atvieglo pārvietošanos, jo tas ir taisnākais maršruts un vienīgais gājēju tilts, lai no Liepu ielas rajona dotos uz novada centru un no Centra nokļūtu Pēterupes kreisajā krastā un piekļūtu tur esošiem tūrisma objektiem un pludmalei.
Gājēju tilta konstrukcija veidota no divām lokveida tērauda kopnēm, kas savā starpā savienotas ar šķērssijām un segums no koka.
🔟 Pēterupes baznīca
Senie raksti vēsta, ka jau 13. gadsimtā, kad Latvijā aizsākās kristietība, paugurā pie upītes tika uzcelts koka lūgšanas nams jeb kapela, kurai tika dota Sv. Pētera vārds.
Baznīcā šobrīd glabājas interesanti vēstures liecinieki: apgleznots kanceles durvju piliņš ar Sv. Pētera attēlu, kas saglabājies no 17. gadsimtā celtās baznīcas, altāra glezna “Kristus pie krusta”, kuru 1856. gadā uzgleznoja mākslinieks Jāzeps Millers (pēc sava skolotāja Pētera Kornelija Minhenes Ludviķa baznīcas altāra gleznas parauga), baznīcas ērģeles.
1️⃣1️⃣ Kafejnīca Bemberi
SIA “Bemberi maiznīca” ir 29 gadus gara pieredze konditorejas izstrādajumu ražošanā, kā arī piedāvājam malkas krāsnī ceptas picas, kebabus un dažādus kulinārijas izstrādājumus!
1️⃣2️⃣ Kafejnīca Saulkrastu gardumi
2011. gadā tapa mājražošanas uzņēmums ar savu produkciju, kas ir atšķirīga no ierastā veikalu piedāvājuma un ar savu īpašo garšu, kā bieži no klientiem dzirdēts – bērnības garšu.
1️⃣3️⃣ Aptieka. Pretī kafejnīcai Saulkrastu gardumi atradīsi arī aptieku.

Dokumenti lejuplādei