🏖 Ceturtdien, 19. maijā, Saulkrastu novada pašvaldības telpās norisinājās pirmais “Saulkrastu novada tūrisma plenērs”, kas pulcināja tūrisma uzņēmējus un pašvaldības pārstāvjus ar mērķi veicināt tūrisma attīstību un sadarbību Saulkrastu novadā un Vidzemes reģionā. Tikšanās laikā uzņēmēji tika informēti par novada tūrisma un attīstības aktualitātēm, par iespējām izmantot Vidzemes reģiona piedāvājumu, kā arī varēja noklausīties lekciju par digitālā mārketinga iespējām.
🔸 Saulkrastu novada tūrisma pirmais plenērs bija lieliska iespēja satikties klātienē tūrisma jomas un Saulkrastu novada pašvaldības pārstāvjiem, iepazīt vienam otru, izrunāt dažādus aktuālus jautājumus un veidot kontaktus savstarpējās sadarbības uzlabošanai. Plenērā piedalījās dažādu tūrisma sfēru pārstāvji – bija gan viesu namu saimnieki, gan skaistumkopšanas jomas speciālisti, gan skaistu dārzu un ēdināšanas nozares profesionāļi.
🔸 Pasākumu atklāja Saulkrastu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Normunds Līcis. Saulkrastu novada Komunikācijas un tūrisma nodaļas vecākais tūrisma speciālists Rimants Lūsis prezentēja atskatu par 2021. gada tūrisma sezonu un plāniem 2022. gada tūrisma sezonai, kā arī mudināja tūrisma uzņēmējus uz savstarpēju sadarbību ar Saulkrastu novada pašvaldību. Saulkrastu novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja Kristīne Zaķe informēja par attīstības aktualitātēm novadā, pastāstot par pēdējos gados Saulkrastu novadā realizētajiem projektiem uzņēmējdarbības vides sakārtošanā. Kristīne Zaķe ir arī valdes locekle biedrībā “Jūras zeme”, aicināja uzņēmējus iesaistīties projektos, lai vecinātu tūrisma attīstību Saulkrastu novadā. Pasākumā piedalījās arī Vidzemes Tūrisma Asociācijas (VTA) pārstāve Gita Memmēna, kura iepazīstināja ar VTA darbību, mērķiem un iespējām sadarboties uzņēmējiem un reģiona administrācijai. Pēc prezentāciju daļas tūrisma uzņēmējiem un pašvaldības pārstāvjiem bija iespēja noklausīties lekciju par “Digitālā marketinga iespējām tūrisma piesaistei”, kuru vadīja sales.lv un firmas “Bergards ” izpilddirektors un lektors Jānis Karāns.
🔸 Pasākuma noslēgumā kafijas pauzes laikā uzņēmēji un pašvaldības speciālisti iesaistījās diskusijās, kuru laikā uzņēmējiem bija iespēja uzdot jautājumus, meklēt sadarbības iespējas ar Saulkrastu novadu pašvaldību un Vidzemes Tūrisma Asociāciju.
🙂 Paldies visiem Saulkrastu novada tūrisma uzņēmējiem, kura piedalījās pasākumā. Jūsu dalība un atsaucība iedvesmo mūs plānot jau nākošo tūrisma plenēru.
📸 Pēteris Gertners