26.martā plkst.8.30 pie kultūras nama “Zvejniekciems” kopā ar folkloras kopu “Dvīga” notiks viens no lībiešu kultūras tradicionālajiem rituāliem – putnu modināšana.

Lībieši, tāpat kā daudzas citas tautas, ticēja, ka putni rudenī neaizlido prom, bet ziemu pavada upes dibenā, jūras krastā vai kādā citā slēptuvē. Pavasarī tie jāmodina, lai ceļas augšā. Galvenā izdarība rīta putnu modināšanā bija dziesma “Tšītšōrlinkizt” ar buramvārdu raksturu, kuras vadošais motīvs ir zvejas laimes izlūgšanās. Dziesmā vērsās pie putniem, lai tie pēc ilgās gulēšanas atkal ceļas augšā.

2023.gads izziņots kā Lībiešu kultūras mantojuma gads. Visa gada garumā tiks organizētas dažādās notikumu akcentējošas norises. Tām var sekot līdzi http://www.livones.net/lv/norises/2023/

Lībieši ir unikāla Latvijas vērtība – tās otra pamattauta un seni iedzīvotāji, kas saglabājuši savu valodas un kultūras savdabību līdz pat mūsdienām. Lībiešu mantojums sniedzas ievērojami dziļāk un plašāk – lībieši, kas savulaik apdzīvojuši teju trešdaļu Latvijas, gadu tūkstošu laikā ir devuši nozīmīgu artavu latviešu valodas, Latvijas tautas un tās identitātes, Latvijas valsts un tās simbolu izveidē.