27.martā plkst.18.00 kultūras namā “Zvejniekciems” ar koncertu viesosies Ļvivas Nacionālais akadēmiskais zēnu un vīru koris “Dudaryk” labdarības koncertturnejas “Atbalstīsim Ukrainu” ietvaros. Visi savāktie līdzekļi tiks ziedoti Ukrainas bruņotajiem spēkiem un aizstāvjiem.

Koncertā izskanēs ukraiņu mūzika no dažādiem gadsimtiem (no XII līdz XXI gs.),  ukraiņu tautasdziesmu apdares, kā arī ukraiņu skaņražu oriģinālkompozīcijas un sakrālā mūzika.

 

Ukrainas Nacionālais akadēmiskais zēnu koris “Dudaryk” ir starptautiski pazīstams kolektīvs, kurš ikkatrā uzstāšanās reizē apliecina savu unikalitāti. Koris saņēmis Nacionālo Tarasa Ševčenko balvu, kas ir augstākais valsts apbalvojums kultūras nozarē Ukrainā, kā arī daudzus citus apbalvojumus.

“Dudaryk” sniedzis vairāk nekā 2500 koncertu Ukrainas un pasaules prestižākajās koncertzālēs, tostarp Kārnegi zālē, Parīzes Dievmātes katedrālē, Vankūveras “Air Place”, Nacionālajā filharmonijā Varšavā, pilī “Ukraina”, Ukrainas Nacionālajā operā, Ukrainas Nacionālajā filharmonijā.

Kori 1971.gadā dibināja vadošais ukraiņu kormeistars Mikola Katsals ar Ļvivas Ukrainas mūzikas biedrības palīdzību. Kopš tā laika “Dudariks” ir iekarojis vadošās pasaules skatuves. 1985. gadā “Dudaryk” nodibināja pirmo kora skolu Ukrainā. Korī dzied zēni, šīs skolas audzēkņi, kā arī profesionāli kora dziedātāji vīru balsu grupās. Kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Dmitro Kacals.