Ceturtdien, 27. aprīlī plkst. 15:30, Sējas kultūras namā atklās K.Skultes scenogrāfijas izstādi.

Tajā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar dažādām K.Skultes veidotām izrāžu scenogrāfijas skicēm un maketiem,  kā arī iepazīt scenogrāfiju kā  skatuves vizuālā tēla veidošanas mākslu.

“Scenogrāfija darbojas zemapziņā un rada ticību tam, kas notiek uz skatuves,” saka pieredzējušais scenogrāfs Kristaps Skulte (www.LA.LV).

 

KRISTAPS SKULTE mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Vissavienības Kinematogrāfijas institūtā, absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot mākslinieka-scenogrāfa (1994) un mākslas maģistra (1995) grādus. Prasmes papildinājis Nīderlandes mediju akadēmijā (2001).

Vairāk nekā 300 scenogrāfiju autors, tostarp uzvedumiem Dailes teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Krievu drāmas teātrī, Latvijas Jaunatnes teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Daugavpils teātrī, Novosibirskas Valsts operas un baleta teātrī un Tallinas Vene Teater. Viņa radošajā biogrāfijā arī neskaitāmas populārās un akadēmiskās mūzikas koncertu skatuves telpas, darbi kino un televīzijā, arī daudz un dažādu ceremoniju un balvu pasniegšanu dizainu. Kristaps Skulte nominēts Krievijas teātra balvai Zelta maska par gada labāko scenogrāfiju (2014). (www.opera.lv)

 

Izstāde būs apskatāma līdz 01.08.2023.