Laikam ejot, paaudzes nomainās, un tas, kas vienai paaudzei bijis pašu piedzīvots un pašsaprotams, citai – jau svešs un tāls un – vai maz vairs taisnība… Vecās takas aizaug, vietvārdi tiek izmantoti aizvien retāk un aizmirstas, fotogrāfijas iegulst albūmos, kas tiek pāršķirstīti aizvien retāk. Tomēr mūsu vidū arvien ir entuziasti, kas neļauj vēstures liecībām apsūnot un dalās senajos stāstos tik saistoši, ka paaudžu robežšķirtne izzūd un arī jaunieši patiesi iedvesmojas no stāstītā.

Atsaucoties uz Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja Normunda Līča vēlmi iepazīstināt pašvaldības darbiniekus ar novada vēsturi, Saulkrastu novada kultūras centrs iecerējis lekciju ciklu “Atklāj Saulkrastus no jauna!”, uz kuru aicināsim vēsturniekus, vēstures entuziastus un īstenus novada pazinējus. Pirmā tikšanās plānota Saulkrastos, Raiņa ielā 8, Saulkrastu novada pašvaldības ēkas zālē 26.janvārī pl.17.00. Aicināti gan pašvaldības darbinieki, gan ikviens interesents!

Saistošos stāstos par Saulkrastu novada vēsturi dalīsies trīs viesi:

  • Ligita Šleiere – Sējas skolas skolotāja un grāmatas “Sējas skola Sējas novadā” autore
    Sējas skolas simtgade un skolas nozīme Sējas pagasta sabiedrības dzīvē
  • Jānis Seregins – Saulkrastu velosipēdu muzeja īpašnieks
    Saulkrastu kā apdzīvotas vietas veidošanās no pirmsākumiem līdz I Pasaules karam
  • Gints Skutāns – vēsturnieks
    Rīgas – Pērnavas pasta ceļa vēsture

Vakara noslēgumā Saulkrastu kultūras centra krājuma glabātāja Ilva Erkmane pastāstīs par ieceri dokumentēt 1991.gada janvāra barikāžu laika atmiņas.

Būs atvēlēts laiks pie tējas tases uzdot jautājumus lektoriem.

Plānotais pasākuma laiks 1,5 -2 stundas, atkarībā no diskusiju ilguma.