27. augustā Saulkrastos jau divpadsmito reizi notiks folkloras festivāls „Pa Saulei” un Senās uguns nakts.
Katru gadu augusta mēneša pēdējā sestdienā Saulkrastu folkloras kopa “Dvīga” pulcina folkloras kopas no visas Latvijas. Dienas garumā Saulkrastu novadā notiks sadziedāšanās, danči, meistarklases un kopu lielkoncerts. Norisēs aicināts piedalīties ikviens interesents.
Jau tradicionāli folkloras festivāls tiek apvienots ar Baltijas Jūras reģionā vēsturisku tradīciju – ugunskuru iedegšanu visā Baltijas jūras un jūras līča piekrastē – Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Krievijā, Vācijā un arī Latvijā. Mūsu senči Baltijas jūras krastā kūra ugunskurus, lai dotu ziņu saviem kaimiņiem un jūras braucējiem un deviņdesmito gadu sākumā šī tradīcija tika atjaunota.
Senās uguns naktī iedegtie ugunskuri šodien kalpo kā simbols Baltijas Jūras reģiona valstu vienotībai. Tā ir cieņas izrādīšana Baltijas jūrai un tās nozīmei reģiona valstu vēsturē un attīstībā. Tāpat pēdējos gados tas arī kalpo kā atgādinājums par nepieciešamību aizsargāt Baltijas jūru no piesārņojuma un izmiršanas.
Festivāla programma:
Plkst.11.00-13.30 pie kultūras nama “Zvejniekciems” līvu valodas meistarklase
Koncerti Saulkrastu novadā:
16.00 Veikals Mego, Bērzu aleja 1, Zvejniekciems
17.00 Sociālās aprūpes māju
18.00 Baltā kāpa
19.00 Svētku gājiens no pilsētas centrālās karoga masta vietas, Smilšu ielā 3
19.30 Saules laukums
20.30 Senās uguns nakts ugunskura un uguns skulptūras iedegšana Jūras parkā
22.00 Danči ar Lielvārdes folkolras kopu Josta Saules laukumā
Folkloras festivāla dalībnieki:
Saulkrastu folkloras kopa “Dvīga”, Saldus pašvaldības aģentūras TIKS centra folkloras kopa “Medainis”, Saldus novada Zirņu pag. folkloras kopa “Zirņi”, Lielvārdes folkloras kopa “Josta”, Jaunpiebalgas folkloras kopa “Piebaldzēni”, Limbažu 3. vidusskolas bērnu folkloras kopa “Kamolītis”, Carnikavas folkloras kopa “Cēlāji”, Saulkrastu novada vidusskolas folkloras kopa “Zvejniekciems”
Ādažu folkloras kopa “Ābols”, Codes folkloras kopa “Dreņģeri”.