Tavam skatam pavērsies smilšu pludmale un mierpilnais kāpu mežs, kurā aplūkojamas 20 dižpriedes. Dažas priedes ir pat 200 gadus vecas. Neaizmirsti klausīties putnu dziesmās un vērot sīkumus. Ja Tev paveiksies, ieraudzīsi mazo, īpaši aizsargājamo kukainīti – priežu sveķotājkoksngrauzi!

Taka būs piemērota gan nūjotājiem, gan tiem, kas vēlas mierīgu atpūtu pastaigājoties, noteikti būs iespējams braukt arī ar riteni, tomēr tad vajadzētu uzmanīties uz nelielajiem augšup un lejup ejošajiem takas posmiem, kas ziemā mēdz būt slideni. Tāpat arī dzīvnieku īpašniekiem šī būs lieliska vieta, kur izvest pastaigā savus mīluļus.

Ejot pa taku, starp kokiem, galvenokārt dižpriedēm, var novērot gan jūru, gan tās piekrasti un Pēterupi. Ik pēc nelieliem posmiem izveidoti arī informatīvie materiāli, kuri ļauj vairāk uzzināt par Balto kāpu, Saulrieta taku. Viens no interesantākajiem objektiem ir taure “Ieklausies dabā”, kura ļaus ieklausīties ūdens un vēja radītajās skaņās. Izveidots ir neliels bērnu koka rotaļu laukumiņš, kā arī vairāki soliņi izveidoti gan takā, gan pludmalē.