Ēkas tur tika demontētas, baļķi sanumurēti, uzkrauti un vesti 220km līdz jaunajai mītnes vietai Saulkrastos, kur tika izvietotas 1300m2 lielā piejūras zemes teritorijā. Pēc atvešanas katrs baļķis tika atjaunots, likts savā vietā viens pēc otra – līdz mājas 2017. gadā uzslējās savā bijušajā godībā, klusā dzīvojamo privātmāju rajonā. Māju atjaunošanas gaitā kā papildus siltinājumu starp baļķiem izvēlējāmies speciāli apstrādātu aitu vilnu, kā arī katrs baļķis mājas iekšpusē tika apstrādāts ar ekoloģisko lineļļu, bet no ārpuses ar ietonētu lineļļas krāsu.

Abas senās Latvijas būves vēra durvis saviem pirmajiem viesiem Latvijas 100 gades jubilejas gadā – 2018. gada 1. maijā.

Novietojums un transports

Šīs ēkas atrodas 50 km attālumā no Rīgas, 40 km no Siguldas , 68km no Cēsīm, līdz Latvijas – Igaunijas robežai 80 km. Par tuvumā pieejamām izklaides, sporta aktivitāšu un vēsturiski interesantām vietām (to skaitā pirtIs, kafejnīcas, velonoma, keramiķi, muzeji un pilis) viesu mājās būs pieejama papildus informācija. 200m attālumā no viesu mājām ir autobusa pietura no kuras varat komfortablā autobusā nokļūt ne tikai Latvijas galvaspilsētā Rīgā, bet arī Ziemeļu virzienā (Ainaži, Salacgrīva, Limbaži). Dzelzceļa pakalpojumi pieejami Saulkrastu centrā, kas atrodas 3 km attālumā. Pilsēta labi aprīkota ar veloceliņiem, centrā ir pārtikas veikali, kafejnīcas, sporta aktivitāšu laukums jūras krastā.

Ar prieku gaidam ciemos visus, kuri novērtē jūras tuvumu, senatnīgo ēku šarmu, mūsu radīto interjera dizainu, komfortu un omulību.