🌿Sējas dižozols ir Sējas pagasta simbols, viens no nozīmīgākajiem un meklētākajiem tūrisma objektiem Saulkrastu novadā, tam piešķirts Latvijas dabas pieminekļa statuss. Koks ir ne tikai vairākus simtus gadu vecs un savā vērtē varens, tam tiek piedēvētas arī maģiskas spējas. Ozolam tiek piedēvētas arī dažādas teikas. Viena no tām vēsta, ka senči pirms kaujām zem tā pielūguši Dievu. Viens no jaunākajiem mitoloģiskajiem rituāliem ir tāds, ka pie tā brauc jaunlaulātie, lai pieskartos tā mizai, lai viņu kopdzīve būtu ilga un laimīga.
👏21. martā, Briselē svinīgā ceremonijā sumināti labākie koku stāsti Eiropā! Noskaidrots šī gada “Eiropas gada koks 2023”. Mēs esam patiesi priecīgi par mūsu Sējas dižozola godalgoto 12. vietu. Paldies ikvienam par 6005 atdotajām balsīm. Mums ir ko svinēt, tāpēc pacelsim glāzes ar vislabāko ozolzīļu šampanieti – priekā!
⏺ 1. vietu konkursā atkārtoti ieguva Polija ar 45718 balsīm
⏺ 2. vietā ierindojās Slovākija ar 18198 balsīm
⏺ 3. vietā Ukraina ar 14219 balsīm
Kopumā konkursā “Eiropas gada koks 2023” piedalījās 16 koku stāsti no dažādām valstīm. Mūsu kaimiņi igauņi ierindojās 13. vietā ar 5875 balsīm.
👉Atgādinām, ka Sējas dižozola stāsts uzvarēja nacionālā atlasē un ieguva titulu “Eiropas gada koks Latvijā 2022”, tādējādi iegūstot tiesības startēt starptautiskā mērogā.