“Biju neizsakāmi priecīga, ka pašvaldība izrādīja interesi, atbalstot un realizējot manu projekta darbu. Jaunajiem studentiem ir nozīmīgi, ka radītās idejas nepaliek tikai uz papīra, bet ir taustāms rezultāts. Mācos Rīgas 64. vidusskolā, un savā Dizaina risinājuma projektā man bija vēlme izveidot suvenīrus vietai, no kurienes nāku – Zvejniekciemam. Apmeklējot jauniešu centru, pēc skolotājas Vairas Cīrules ieteikuma sāku pastiprināti interesēties par arhitektes Martas Staņas atstāto mantojumu. Bija iespēja kultūras centrā apskatīt oriģinālskices viņas darbiem un radās ideja, ka, suvenīru dizainu veidojot, jāizmanto elementi no arhitektes skicēm. Tā tapa divi dizaina varianti auduma maisiņu drukai un kartītēm. Šāda iespēja, manuprāt, bija īpaši noderīga gan mana skolas darba veikšanai, gan Saulkrastu pilsētai un tās viesiem, tāpēc es ļoti labprāt uzsāku sadarbību ar pašvaldību, lai šo ideju realizētu, tādā veidā gan stāstot par arhitekti viņas jubilejas gadā, gan akcentējot manu dzimto vietu – Zvejniekciemu,” norāda Viktorija Graubiņa.
“Vienmēr esam teikuši, ka labas idejas ir atbalstāmas. Patīkami, ka jaunā paaudze izrāda interesi par novada vēsturi un tur godā vērtības, kas raksturīgas mūsu novada kultūrvietai. Ikviens, kurš kaut reizi dzīvē redzējis Martas Staņas darbu skices, ar apbrīnu vēro, cik gan smalkas detaļas ir redzamas zīmējumos. Jaunie suvenīri ir ne tikai nopērkami ikvienam interesentam, bet pašvaldība tos arī dāvina saviem sadarbības partneriem, kas ir lieliski, jo tas ir suvenīrs ar stāstu,” norāda domes priekšsēdētājs Normunds Līcis.
Atgādinām, ka Saulkrastu tūrisma informācijas centrs piedāvā dažādus suvenīrus ar pilsētas, jūras tematiku, kā piemēram, magnētus, krūzītes, cepures, jakas, termosus, ūdens pudeles u.c. suvenīrus.
Par godu Neibādes 200 gadu jubilejai tirgošanā parādījušās arī 6 jaunas kartītes ar dažādiem vēstures skatiem.
Laipni aicināti Saulkrastu tūrisma informācijas centrā Ainažu ielā 13 B, Saulkrastos.