Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Vinters stāsta: “Saulkrastu peldvietā “Centrs” līdz pat 15. septembrim drošību uzraudzīs Saulkrastu pašvaldības policijas pludmales glābēji, kuru rīcībā ir atbilstošs inventārs, motorlaiva, kvadricikls, glābšanas aprīkojums. Tāpat glābēji kārtējo reizi atgādina prasību ievērot ar bojām atzīmētās peldvietas robežas, kā arī nedoties peldēt reibumā. Kārtības sargi drošību uz ūdens peldvietās uzraudzīs katru dienu no pulksten 9.00 līdz pulksten 21.00. Pērn Saulkrastos peldvietā “Centrs” izglābti pieci cilvēki un iztikts bez letāliem gadījumiem.”
Jaunajai peldsezonai sākoties, glābēji īpaši mudina vecākus atkārtoti pārrunāt ar bērniem drošu uzvedību pie ūdens. Uzrunājot vecākus, G. Vinters atgādināja, ka glābēji peldvietā nav aukles, jo katru sezonu esot novērojams, ka vecāki peldvietās bieži savus bērnus atstāj nepieskatītus.
Zilo karogu piešķir Starptautiskais Vides izglītības fonds.
Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū un tā ir viena no Starptautiskā vides izglītības fonda aktivitātēm.
Foto: Pēteris Gertners/Saulkrastu novada pašvaldība