✏️Lai pārgājieni kļūtu pieejamāki plašākam cilvēku lokam, organizējam DARBSEMINĀRU Mežtakas un Jūrtakas pieejamības uzlabošanai un pārgājienus.
🗓7. novembrī Zvejniekciema kultūras namā Saulkrastu novadā aicinām pievienoties ✅“Lauku ceļotāja” biedrus, ✅tūrisma nozares uzņēmējus, ✅pašvaldību pārstāvjus, ✅gidus, ✅dažādu sociālo grupu organizāciju pārstāvjus un ✅ikvienu interesentu.
Seminārā aicināti dalībnieki no 🇳🇴Norvēģijas, 🇬🇧Apvienotās Karalistes, 🇮🇹Itālijas, 🇪🇪Igaunijas un 🇱🇻Latvijas, lai dalītos praktiskā pieredzē un risinājumos pārgājienu vides pieejamības uzlabošanai dažādām sabiedrības grupām. Norvēģijas Pašvaldību savienības pārstāvis stāstīs par to, kā pašvaldībās plāno un īsteno teritoriju pieejamību. Seminārā piedalīsies arī pārstāvis no Eiropas garo distanču pārgājienu asociācijas (European Ramblers Association). Šī organizācija 2023. gadu ir pasludinājusi par garo distanču pārgājienu maršruta #E9 gadu, īpaši to popularizējot. Jūrtaka ir E9 daļa Baltijas valstīs.
🥾Pēc prezentācijām un diskusijām 7. novembra vakarā dalībnieki dosies pārgājienā Jūrtakas posmā Saulkrastos.
🥾Savukārt, 8. novembrī paredzēts pārgājiens posmā no Lilastes līdz Carnikavai, kur projekta ietvaros tiks izveidots pārgājienu vides pieejamības risinājums cilvēkiem ratiņkrēslos. Pārgājienā tiek aicināts ikviens interesents, īpaši dalībnieki no projektā iekļautajām mērķa grupām, lai kopīgi izzināto šo grupu vajadzības vides pielāgošanai.
👉Reģistrēšanās līdz 1. novembrim aizpildot reģistrācijas anketu: https://forms.gle/BwcPc8dt5jgcuAcH7
❗️Darba valoda – 🇬🇧 angļu!
ℹ️ Darbsemināru organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Vidzemes plānošanas reģions.
Šī aktivitāte tiek veikta kā daļa no projekta “Mežtakas un Jūrtakas pārgājienu taku pieejamības uzlabošana dažādām sociālajām grupām” (EE-LV00013). Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības Estonia-Latvia Programme 2021-2027 finansiālu atblastu. Šī ziņa atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.