29. oktobrī kultūras namā “Zvejniekciems” no plkst. 11.00 – 15.00 notiks radošo darbnīcu rīts ģimenēm ar bērniem “Martai Staņai 110. Arhitektūra un dizains”.

2023. gads iezīmē latviešu modernisma arhitektes un dizaineres Martas Staņas 110. jubileju. Kā zināms, diženā arhitekte arī Saulkrastos atstājusi savu arhitektūras mantojumu. Arhitekte veidojusi projektu kultūras namam “Zvejniekciems”, skolai un daudzdzīvokļu ēkām Zvejniekciemā. Dzimšanas dienas gadu noslēgsim ar tematisku pasākumu visai ģimenei.

Ar otas triepienu un radošu pieskārienu darbnīcās būs iespēja iepazīt arhitektes Martas Staņas raksturīgās iezīmes arhitektūrā un dizainā.

Plkst. 11.00 un 14.00 notiks izzinoša ekskursija kultūras namā gida pavadībā.

Dažādām darbnīcām par iedvesmu kalpos Martas Staņas askētiski izsmalcinātās lustras un citi dizaina elementi.

Ar Sietspiedes tehniku būs iespēja apzīmēt kokvilnas maisiņus, aicinām līdzi ņemt arī savus kokvilnas materiālus. Iepazinušies ar vitrāžu un mozaīku veidošanas tehniku, apmeklētāji varēs salikt Martas Staņas veidotos mākslas darbus.

Paralēli tam notiks vēl cita tematiskas darbnīcas aušana, papīra maketu konstruēšana, gleznošana un citas darbnīcas.

Foajē zālē būs aplūkojama Rokdarbu studijas “Krustaines” portretu izstāde “” Sievietes Saulkrastos – Paralēles”. Šīs izstādes ideja radās domājot par arhitektes Martas Staņas aktīvo darba mūžu tieši Saulkrastos un Zvejniekciemā. Šo laiku ļoti raksturo noteikta kārtība, kas valdīja padomju gados.

 

Ieeja darbnīcās bez maksas.