Gada biedējošākais laiks būs klāt. Iedegsim sveces, izdekorēsim ķirbi un palutināsim sevi ar filmu Halovīna noskaņās!

Ceturtdien, 26.oktobrī, plkst.19.00 Pabažu kultūras namā viduslaiku krimināltrilleris “Aptiekārs Melhiors”.

Kino seanss pie galdiņa ar tējas tasi. Ieeja: 5 EUR, biļetes nopērkamas pasākuma dienā Pabažu kultūras namā.

Anotācija:

Viduslaiku Tallinā tiek noslepkavots augsts ordeņa bruņinieks. Slepkava ir nocirtis upurim galvu un piebāzis muti ar monētām. Nākamajā dienā sabrūk vecā klostera siena un notiek vairākas slepkavības, kas pārsteidz visu pilsētu. Brīvmūrnieku vecākajam, kurš laboja sienu, tiek nocirsta galva un līdzīgi piepildīta mute ar monētām, savukārt priesteris un mūks tiek noindēti.

Tiesnesis Dorns nolemj iesaistīt aptiekāru Melhioru šī nozieguma izmeklēšanā. Viņš atklāj, ka bruņinieks, kurš it kā ieradies šeit nejauši, patiesībā meklējis noslēpumaino “Tallinas gūstekni”, taču nezināmu iemeslu dēļ meklējis viņu nevis cietumā, bet gan dominikāņu klosterī.

Vai aiz visām slepkavībām slēpjas viens un tas pats slepkava vai arī ir vēl kāds, kurš atdarina noziegumus, lai slēptu savas pēdas? Melhiors saprot, ka atbilde uz noslēpumu slēpjas jautājumā, kurš vai kas ir noslēpumainais Tallinas gūsteknis?

Filma ir Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Lietuvas kopražojums. Daļēji filmēta Latvijā, filmas radošajā komandā ir arī Latvijas kino profesionāļi un aktieri.

 

Trilleris, vēsturiska detektīvfilma balstīta uz igauņu rakstnieka Indreka Harglas populārā romāna “Aptiekārs Melhiors un Olevistes baznīcas noslēpums” motīviem.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Filmas garums: 1h 38min

Režisors: Elmo Nüganen

Lomās: Marten Metsaviir, Maarja Johanna Magi, Alo Korve, Henessi Schmidt, Juris Strenga, Gatis Gāga, Ken Ruutel

 

Trilleris Aptiekārs Melhiors https://www.youtube.com/watch?v=PZkmo-NvqdU