Svētdien, 29.o ktobrī, kultūras namā “Zvejniekciems” no plkst. 11.00 līdz 15.00 notiks radošo darbnīcu rīts visai ģimenei “Martai Staņai 110. Arhitektūra un dizains”.
Ar otas triepienu un radošu pieskārienu dažādās darbnīcās būs iespēja iepazīt arhitektes Martas Staņas raksturīgās iezīmes arhitektūrā un dizainā. Meistarklasēm par iedvesmu kalpos Martas Staņas izsmalcināti dizaina un arhitektūras elementi.

Plkst. 11.00 un 14.00 notiks izzinoša ekskursija kultūras namā gida pavadībā.
Ar sietspiedes tehniku būs iespēja apzīmēt kokvilnas maisiņus, aicinām līdzi ņemt arī savus kokvilnas materiālus. Iepazinušies ar vitrāžu un mozaīku veidošanas pamatprincipiem, apmeklētāji varēs salikt Martas Staņas veidotos mākslas darbus.
Paralēli tam notiks vēl cita tematiskas darbnīcas aušana, papīra maketu konstruēšana, gleznošana un citas darbnīcas.

Foajē zālē būs aplūkojama Rokdarbu studijas “Krustaines” portretu izstāde” Sievietes Saulkrastos – Paralēles”. Šīs izstādes ideja radās domājot par arhitektes Martas Staņas aktīvo darba mūžu tieši Saulkrastos un Zvejniekciemā.

Ieeja pasākumā bez maksas.

2023. gads iezīmē latviešu modernisma arhitektes un dizaineres Martas Staņas 110. jubileju. Arhitekte arī Saulkrastos atstājusi nozīmīgu savu darbu mantojumu – kultūras namu “Zvejniekciems”, skolu, kā arī dzīvojamo ēku kompleksu, kas joprojām uzskatāms par ilgtspējīgas domāšanas paraugu.