Kvartets aicinās doties līdzi uz šarmanto Austriju un noslēpumaino Angliju dvēseles un mīlestības meklējumos, atskaņojot sev tuvus skaņdarbus.
Koncerta pirmajā daļā dzirdēsiet Franča Šuberta (Franz Schubert) 1824. gadā sarakstīto opusu “Der Tod und das Mädchen” (“Nāve un meitene”), kas tiek uzskatīts arī par vienu no kamermūzikas repertuāra stūrakmeņiem. Tikai nebīstieties kvarteta nosaukuma – Nāves un jaunas meitenes simboliskās attiecības vācu-austriešu kultūrā sastopamas jau vairākus gadsimtus iepriekš. Izmantojot savas oriģinālās dziesmas motīvu un veidojot variācijas par to, Šūberts rada rakstu, kurā tumšais un spēcīgais nāves motīvs savijas ar lirisko meitenes motīvu. Bet varbūt tas ir viņas spīts un šausmas, gaidot maigo nāves glāstu?! To ļausim izdomāt pašiem klausītājiem.
Savukārt koncerta 2. daļā dzirdēsiet Džona Tavenera (John Tavener) 1989. gadā komponēto “The Hidden Treasure” (“Apslēptais dārgums”). Pats komponists šo darbu ir raksturojis kā ceļojumu no paradīzes uz paradīzi. Divdesmit piecu skaņu palindroms kā bezgalības attaisnojums, čella skaņas kā dvēseles nemirstība un mīlestība kā mūžīgais paradīzes kodols. Bet kā tad ar apslēptajiem dārgumiem? Sens bizantiešu ticējums vēsta, ka tie būs tur, kur būs jūsu sirds.
Biļetes pieejamas E-kase.lv https://www.ekase.lv/…/stigu-kvarteta-juno-koncerts… un koncerta dienā Sējas kultūras namā
Ieeja koncertā – 5,00€