Lieliska ideja ir izbaudīt siltās dienas Saulkrastos. Atvasara pie Baltās kāpas Saulkrastos ir kā dāvana – tā sniedz iespēju izbaudīt skaisto dabu un relaksēties prom no ikdienas steigas. Tā ir iespēja atgūt enerģiju un ielādēties ar pozitīvu noskaņu. Tāpēc septembra siltajās dienās neaizmirsti apmeklēt Balto kāpu Saulkrastos un baudīt tos brīnumainos mirkļus, ko atnes atvasara. Šis ir laiks, kad Saulkrastus apmeklē mazāk cilvēku, un tu vari izbaudīt mieru un klusumu, kas valda pie jūras.
👉 Baltā kāpa Saulkrastos ir viens no populārākajiem un skaistākajiem galamērķiem Latvijā. Ja esi apmeklētājs vai vietējais, ir daudz interesantu lietu, ko darīt Baltajā kāpā.
Esam jums apkopojuši piecas idejas, kā izbaudīt šo dienu:
✅ Pastaigā gar pludmali: Baltā kāpa ir ideāla vieta, lai pastaigātos gar skaisto Baltā kāpas pludmali. Izbaudi svaigo jūras gaisu, baudot smilšu pludmales ainavu un skatoties uz skaistajiem Baltā kāpas klintīm. Pastaigājoties, vari arī savākt dažādus jūras krastā atrastus priekšmetus, piemēram, gludas smilšu akmeņus vai interesantas vētras nesēju atstātās lietas.
✅ Brauc ar velosipēdu: Baltā kāpa ir ideāla vieta, lai izbaudītu braucienu ar velosipēdu. Braucot pa Saulrieta taku, kas sākas Baltajā kāpā un turpinās līdz Saulkrastu centra, vari izbaudīt brīnišķīgo ainavu un baudīt jūras skatu. Vesosipēdu noma ir pieeja  Saulkrastu velosipēdu muzejs – Rīgas iela 44a, Saulkrasti, T. 28883160; “VeloDžeks” – Ainažu iela 24a, Saulkrasti, T. 26702228
✅ Organizē pikniku: Baltā kāpa ir lieliska vieta, lai organizētu pikniku ar draugiem vai ģimeni. Ņem līdzi segu vai palagu, iepērcies vietējā veikalā vai tirgū un izbaudi gardas uzkodas un dzērienus, baudot svaigo gaisu un skaisto pludmales ainavu. Neaizmirsti izmest atkritumus pareizajā vietā un atstāt pludmali tīru un sakoptu.
✅ Izbaudi saules rietu: Baltā kāpa ir viena no labākajām vietām, lai izbaudītu skaistos saules rietus. Sāc savu vakaru agrāk, lai esi laikā, lai izbaudītu šo dabas skaistumu. Izmanto savu kameru vai viedtālruni, lai iemūžinātu šo brīnišķīgo mirkli. Īpaši skaistus skatus var notvert Baltās kāpas jaunākajā dabas objektā – Saulrieta vērotājs.
✅ Izbaudi garas pastaigas pa dabas takām: Baltā kāpa ir apvīta ar skaistām un ainaviskām dabas takām, kas vijas gar jūras krastu un meža teritoriju. Izbaudi garas pastaigas, apbrīnojot ainavas un iepazīstot vidi. Šī ir lieliska iespēja iegūt svaigu gaisu, kustēties un iepazīt Baltā kāpas apkārtni no jaunas perspektīvas. Saulrieta taka ir 4 km gara dabas taka, kas sasniedz Saulkrastu centru.
Baltā kāpa piedāvā plašu iespēju klāstu, lai aizrautu sevi un izbaudītu šo atveseļojošo periodu. Sākot ar garām pastaigām pa pludmali, kur vari izbaudīt svaigo jūras gaisu un iemūžināt skaistus rudens skatus. Varbūt vēlies organizēt pikniku ar draugiem vai ģimeni, baudot gardas uzkodas un dzērienus, sēžot uz segas un apbrīnojot apkārtējo ainavu.
Foto: Egons Lacis
Fotoattēla apraksts nav pieejams.