7. novembrī Zvejniekciema kultūras namā Saulkrastu novadā notiks projekta “Mežtakas un Jūrtakas pārgājienu taku pieejamības uzlabošana dažādām sociālajām grupām” darbseminārs, kurā dalībnieki no Norvēģijas, Anglijas, Itālijas, Igaunijas un Latvijas dalīsies praktiskā pieredzē un risinājumos pārgājienu vides pieejamības uzlabošanai dažādām sabiedrības grupām.

Norvēģijas Pašvaldību savienības pārstāvis stāstīs par to, kā pašvaldībās plāno un īsteno teritoriju pieejamību. Seminārā piedalīsies arī pārstāvis no Eiropas garo distanču pārgājienu asociācijas. Šī organizācija 2023. gadu ir pasludinājusi par garo distanču pārgājienu maršruta E9 gadu, īpaši to popularizējot. Jūrtaka ir E9 daļa Baltijas valstīs. Pēc prezentācijām un diskusijām 7. novembra vakarā dalībnieki dosies pārgājienā Jūrtakas posmā Saulkrastos.

Savukārt, 8. novembrī paredzēts pārgājiens posmā no Lilastes līdz Carnikavai, kur projekta ietvaros tiks izveidots pārgājienu vides pieejamības risinājums cilvēkiem ratiņkrēslos. Pārgājienā tiek aicināts ikviens interesents, īpaši dalībnieki no projektā iekļautajām mērķa grupām, lai kopīgi izzinātu šo grupu vajadzības vides pielāgošanai. Pasākums top, sadarbojoties “Lauku ceļotājam” un Vidzemes plānošanas reģionam.

Pasākuma darba valoda – angļu.

Darbsemināra un pārgājienu programma – pielikumā.

Reģistrēšanās līdz 1. novembrim, aizpildot tiešsaistes pieteikšanās formu: https://forms.gle/BwcPc8dt5jgcuAcH7

Vairāk par ES Interreg Est-Lat programmas projektu, kuru Latvijā īsteno “Lauku Ceļotājs”, Vidzemes plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions un organizācija “Movement Spontaneous”, lasiet >> ŠEIT.

Aicinām piedalīties ikvienu, kam šķiet aktuāla tēma par pārgājienu vides pieejamību! 

Vairāk par pasākumu.